המחלקה לחקירות שוטרים, הגישה לביהמ"ש השלום בירושלים כתב אישום נגד ברוך פרץ, ששירת כקצין תורן בתחנת רחובות ונגד אסף יקותיאלי ששימש כשוטר תגבור בתחנת רחובות, בגין גרימת מוות ברשלנות של שוהה בלתי חוקי פלסטיני. 
 
ע"פ כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד בתיה קוליץ' ממח"ש, מותו של השב"ח נגרם בשל "רשלנותם של השוטרים במחדל ובמעשה שהתבטאה באופן קבלת ההחלטות ביחס למקום שחרורו של המנוח בעת שהיה פצוע", כלשון הפרקליטות.
 
בכתב האישום נכתב כי ביום 29.5.08 היה השב"ח שהיה חשוד בעבירה של גניבת רכב ושיהוי בלתי חוקי בישראל, מעורב בתאונת דרכים בכביש 6 קרוב למחלף שורק, הוא נפצע והועבר לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בשלב מסויים הוחלט לשחררו מבית החולים ולהעבירו לתחנת המשטרה ברחובות. במסמכי השחרור צויין מצבו הבריאותי כמי שבין היתר מבולבל לחלוטין, זקוק לעזרה באכילה ובשתיה, הליכה לא יציבה, קיים סיכון רב לנפילה, זקוק למעקב רפואי והיה מחובר לצנטר (קתטר). 
 
במהלך שעות הצהריים של אותו יום, לאחר שחרורו של המנוח מביה"ח נעשו ניסיונות לתאם מקום מעצר עבור המנוח במסגרת שב"ס, אך ניסיונות אלו עלו בתוהו, ומשכך הומלץ של שחרורו. לאחר שנתקלו השוטרים בסירובם של כוחות הביטחון לקבל את המנוח ולהעבירו לשטחי יו"ש, הורד המנוח מהניידת בשולי הדרך, בשעת לילה מאוחרת במקום בו בדרך כלל לא מצויים הולכי רגל , בדרך בין עירונית מהירה וחשוכה ושלא בסמוך לצומת או ישוב כלשהם. שם הושאר ללא שתיה ומזון וללא כל השגחה רפואית או אחרת.  
 
הפלסטיני נפטר מהתייבשות בעודו מוטל לצד הדרך, במקום בו הורד ע"י צוות הניידת (או בסמוך לכך) ושם נמצאה גופתו כשלושה ימים לאחר הורדתו מהניידת.  חומר החקירה בעניינו של מפקד תחנת רחובות נבדק במח"ש והוחלט להמליץ על העמדתו לדין משמעתי.
 
ממח"ש נמסר כי הם רואים חשיבות בתיק זה "בשמירה על חיי אדם, דווקא במקום בו מדובר באדם ללא מנגנוני הגנה, גם אם מדובר בעבריין לכאורה, יש לפעול תוך כדי הקפדה על זכויותיו ותוך מניעת ניצול חולשותיו ומצבו, באופן שעלול להוביל לפגיעה בגופו ובכבודו".