"מחנה השמאל קיבל מכה קשה מאוד בבחירות האחרונות", כך אומר חתן פרס ישראל לספרות ואיש השמאל עמוס עוז, בראיון לערוץ 2,  "מאות אלפי מצביעים של השמאל החליטו כנראה ברגע האחרון להצביע לקדימה - כדי לבלום את נתניהו", אמר.

בראיון סבור עוז כי גם ממשלת אחדות בראשות נתניהו עשויה להצליח, והוא גם מצהיר כי יתמוך בה - אם כי מתנה בכך הכרה של בנימין נתניהו בעקרון שתי המדינות. "ממשלות ימין הוכיחו בעבר כי הן יכולות לקדם את תהליך השלום", אומר עוז.

זוכי פרס ישראל, ביניהם הסופרים עמוס עוז, דויד גרוסמן וא.ב יהושע, פנו במכתב לראש העיר ירושלים, ניר ברקת, בדרישה להפסיק את הריסת הבתים במזרח העיר. כך דיווח העיתון 'הארץ'."הפחד העמוק כי בוקר אחד תתעורר המשפחה למראה כוחות משטרה ופקחי עירייה, הבאים להרוס את ביתה ולהשאיר את בני המשפחה כשרק בגדיהם לגופם, מלווה יום יום יותר ממחצית מהתושבים הפלסטינים בירושלים", כתבו החותמים לברקת.הסופרים טענו במכתבם כי תושבי מזרח ירושלים נדחקו במשך עשרות שנים לבנייה בלתי חוקית, בשל מדיניות רשויות התכנון בעיר שהביאה לכך שבמרבית שטחה של ירושלים המזרחית אין תוכנית מתאר המאפשרת הוצאת היתרי בנייה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו