העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" מדווח (9 במרץ 2009) בהסתמכו על מקורות המקורבים לתנועת חמאס, כי סגן מנהיג חמאס מוסא אבו מרזוק שערך ביקור חטוף ברצועת עזה בסוף פברואר קיבל לידיו סרטון וידיאו, בו נראה החייל הישראלי החטוף גלעד שליט וכן מכתב בכתב ידו של שליט. הסרטון הועבר לאבו מרזוק ע"י אחמד ג'עברי, מפקד גדודי אל-קסאם אשר אחראי באופן ישיר לחטיפתו של שליט ולהחזקתו בשבי.

עוד מדווח העיתון, כי המכתב שכתב שליט הועבר ע"י אבו מרזוק למשרד החוץ הסורי. קיימת אפשרות שהמכתב יועבר לנשיא צרפת אשר מגלה עניין רב בשחרור של שליט המחזיק באזרחות צרפתית. לפי מספר חודשים העביר סרקוזי לנשיא סוריה בשאר אסד מכתב שכתב נעם שליט לבנו על מנת שהלה יעבירו למנהיג חמאס ח'אלד משעל.

בסרטון הוידיאו נראה שליט במצב בראותי טוב, כל מוסרים המקורות הפלסטינים ל"אל-ג'רידה", ואולם לדבריהם חמאס לא יעביר את הסרטון לישראל, אלא במקרה ש"תחול התקדמות משמעותית ורצינית ויהיה ויתור ישראלי על התעקשותה בכל מה שקשור לעסקת חילופי האסירים". הם ציינו, כי חמאס מעוניין לנצל את הסרט כקלף לחץ בשלב האחרון של המו"מ וכדי להוכיח את הרצינות של הארגון להגיע לסיכום עסקת החילופין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו