קים ג'ונג איל, מנהיגה של צפון קוריאה, נבחר מחדש בבחירות הכלליות במדינה. תוצאות הבחירות הללו היו אמורות לרמוז מי יהיה המנהיג לאחר פרישת המנהיג החולה שלאחרונה לא נראה באירועים פומביים.

באופן לגמרי לא מפתיע קים, שהיה כמובן המועמד היחיד לתפקיד, נבחר על פי תיקון מיוחד לחוקה הצפון קוריאנית על ידי, לא פחות, מ-100% מקולות הבוחרים, כך מדווחת היום (ב') סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית הרשמית. לפי הדיווח הבוחרים ביטאו בהצבעתם למנהיג את "תמיכתם ונחישותם הבלתי מעורערת להגן ולשמור על מנהיגם".

הבחירות הכלליות שנערכו אתמול (א') התקיימו בפיקוח של גורמים בינלאומיים. אחת ממטרות הפיקוח הייתה ניסיון של גורמי הפיקוח להבין טוב יותר את יחסי הכוחות בתוך המערכת הפוליטית הצפון קוריאנית ואולי אף להבין מי הוא בעל הסיכויים הגבוהים להיות יורשו של קים.

קים בן ה-67 נפגע לפי דיווחים רבים משבץ מוחי בחודש אוגוסט האחרון ומצבו הבריאותי מאוד קשה. בחודשים האחרונים הוא כמעט ולא נראה בציבור ובמערב נפוצו שמועות כי הוא מת. נראה כי בנו בן ה-26, קים ג'ונג–און, מיועד להיות המנהיג הבא ולפי דברי מומחים אם הוא יועמד כנבחר למועצת העם נראה כי אכן הוא המיועד למנהיגות.

היום (ב') אמורה להתכנס מועצת העם, חבריה, שורה של מחוקקים המשמשים כחותמת גומי, והם יאשרו את מינויו של קים למנהיג מחדש. המועצה מתכנסת כמה פעמים בשנה לאישור רישמי של החלטות המפלגה הקומוניסטית השלטת והמנהיג קים.

הבחירות למועצת העם הם הליך רשמי-טכני למדי, שכן מקובל להניח כי המנהיג קים וצמרת המפלגה השלטת בוחרים בעצמם את חברי המליאה. לכל מחוז יש נציג אחד במועצה ולדברי פליטים מהמדינה אין אזרח שיעיז להתנגד לנציגו בשלטון המרכזי.