בהמשך לתקרית 'הראיון הקצר' שהתרחשה הבוקר ב'קול ישראל' שיגר חבר הכנסת ד"ר מיכאל בן ארי למנהל רשות השידור, מוטי שקלאר, מכתב מחאה נגד התנהלותו של המראיין אריה גולן בראיון שהתקיים עמו.

בראשית מכתבו מספר בן ארי על המהלכים שקדמו לראיון ומהם הוברר כי הובטח לו שהראיון לא יתקיים בנימה עויינת: "ביום  י"ב באדר  תשס"ט, 8.3.09 פנו אלי מיומן הבוקר של קול ישראל בבקשה למתן ראיון בכורה ביומן. אנשי היומן הסבירו כי מדובר בראיון שנועד "להכיר מקרוב את הח"מ" , והבטיחו כי לא תהיה כל עוינות מצד המראיין", מספר בן ארי במכתבו.

"ביום י"ג באדר נערכה השיחה. מה רבה הייתה הפתעתי שכבר בפתח הראיון- לאחר התעניינות בתחום הדוקטורט שלי -  הטיח בי מר גולן את השאלה "מה המשמעות להיות כהניסט מוצהר היום?...." מן הראוי לציין כי בכל פעם מהפעמים הספורות שבהן שוחחתי עם אנשי רשת ב', עולה שאלה זו וכל ראיון עם הח"מ נפתח באמירות בסגנון: "בוקר טוב לכהניסט מיכאל בן ארי.... האם אתה תומך ברב כהנא?" ועוד כהנה וכהנה אמירות".

"מכובדי, מן הראוי לציין שמעולם לא הסתרתי את עובדת היותי תלמיד של הרב כהנא וממקימי ישיבת הרעיון היהודי, ואולם נשגב מבינתי להבין מדוע  אתם חוזרים פעם אחר פעם  על אותה שאלה בפרט כאשר ברשת ב' של קול ישראל בכלל, וביומן הבוקר בפרט עלו לשידור מאות פעמים חכי"ם דוגמת חבר הכנסת אחמד טיבי ו/או מוחמד ברקה – מעולם לא שמעתי את המראיינים שואלים את חברי הכנסת הנ"ל שאלות בסגנון: "בוקר טוב ליועצו של ערפאת אחמד טיבי ?.... שלום לתומך אש"ף מוחמד ברקה....." ", כותב בן ארי לשקלאר ומוסיף כי: "יתרה מזאת, כאשר השבתי לגולן על שאלתו תוך ציון העובדה כי  הוא השתתף בעבר  בהפגנה של תנועת השמאל הקיצוני גוש שלום ואף ענד על דש חולצתו מדבקה של אותה תנועה , העדיף מר גולן ( שעל כישוריו כמראיין אין  מחלוקת והוא ידוע כמי ששואל את המרואיינים שלו  שאלות קשות- נתון שאינני חושש ממנו  )  לסיים את השיחה ולהוריד אותי מהשידור  . מר גולן סיים את השיחה במשפט בסגנון :"שיהיה לך בהצלחה עם איתמר בן גביר  בכנסת ...." – כאשר כוונת המכוון ברורה".

מוסיף בן ארי וכותב במאמר מוסגר כי "לא היה לי כל עניין לנגח את מר גולן ולהזכיר עובדת היותו משתתף בהפגנות גוש שלום, אך כאשר המראיין מגלה עוינות שכזאת, ומבקש להדביק בי תדמית, כחלק מקמפיין של דה לגיטימציה, נדמה לי שזכותי המלאה הייתה להשיב לו באותו מטבע".

"מכל מקום, לאור העובדה כי רשות השידור היא רשות ממלכתית ומר גולן הוא עובד ציבור אסור היה למר גולן להתנהג כפי שהתנהג. מי שנוהג כבוד עם חכי"ם דוגמת אחמד טיבי, מוחמד ברקה, ואחרים חייב להפנים שגם הח"מ הוא חבר כנסת, נבחר ציבור המייצג ציבור גדול. מותר לגולן לחשוב אחרת מהח"מ אבל אסור שדעות אלה יעמדו לרועץ בשעה שהוא מגיע לראיונות".

את מכתבו חותם חבר הכנסת בן ארי בבקשה משקלאר שיזמן את גולן לבירור.