ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו פנה לנשיא המדינה שמעון פרס בבקשה שיתערב וילחץ על מפלגות קדימה והעבודה שיסכימו להכנס למשא ומתן קואליציוני עם הליכוד להקמת ממשלה רחבה.

עו"ד אליקים העצני אומר ליומן ערוץ 7 כי מדובר פה בשחיתות פוליטית, "הפנייה לפרס היא חמורה מאוד, קודם כל זה לא תפקידו של נשיא והחוק אוסר עליו להתערב בהקמת ממשלה בישראל, והפנייה של נתניהו לפרס משחיתה את מוסד הנשיאות בפרט כשמדובר פה באיש שהוא אדריכל אוסלו".

לדבריו, נתניהו ממשיך להתל בציבור, "הוא התחייב קודם כל ללכת עם השותפות הטבעיות שלו, אז כנראה היתה פה אי הבנה כי אנחנו חשבנו שמפלגות הימין הם השותפות הטבעיות של הלכוד ועכשיו מתברר שהשותפים הפוטנציאלים הם אהוד ברק וציפורה לבני. נתניהו מגלה כעת כי האחוד הלאומי שהוא תודה לאל הסמן הימני הוא לא שותף טבעי מבחינתו של נתניהו".

העצני אומר כי הליכוד אינו מפלגת ימין אלא מרכז וקדימה היא השמאל החדש, "לבני דורשת מנתניהו להמיר את דתו ולהצהיר על שתי מדינות לשני עמים, זהו בעצם תהליך של שמד לליכוד".

בנסיבות האלה הוא קורא לאנשי האחוד הלאומי לקבוע מהו המינימום שצריך לדרוש מהליכוד, "קודם כל לדרוש שיכתב בקווי היסוד שלא יהיה יותר גרוש, הגרוש לא כתוב לא באוסלו ולא במפת הדרכים וגם לא באנאפוליס ואפשר לכתוב את זה בקווי היסוד. התנאי השני הוא שלא תהיה יותר אפלייה בין יישובים בארץ ישראל ואם נתניהו לא יכול להתחייב לכך אז אסור להכנס לממשלה, שרדנו את פרעה ואת אולמרט אז נשרוד גם את נתניהו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו