חסין אבראהים, סגן יו"ר סיעת האחים המוסלמים בפרלמנט המצרי, הודיע על כוונתו להגיש הצעת חוק למניעת כניסתו של אביגדור ליברמן למצרים, אם יתמנה לשר-החוץ של ישראל.

בישיבת הפרלמנט שלשום אמר איברהים כי הצעת החוק באה בשל הססנותה של הממשלה המצרית לקבל החלטה בנדון.

ישראל ומצרים מציינות החודש מלאת 30 שנה לחתימת הסכם השלום ביניהן. היומון "א-שרק אלאווסט" מדווח כי דובר משרד החוץ המצרי, חוסאם זכי, אישר כי שגריר מצרים בישראל ישתתף בחגיגות לציון 30 שנה להסכם, אשר ייערכו ביום חמישי.

זכי הביע צער לנוכח העובדה כי שמה של מצרים השתרבב לוויכוחים הנוגעים לענייניה הפנימיים של ישראל. הכוונה היא להצהרות החריפות שהשמיע ראש מפלגת "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן, בעניין מצרים.

בשבוע שעבר דיווחו עיתוני מצרים כי המשטר המצרי הגיב בהלם על הידיעה כי מפלגת "ישראל ביתנו" של אביגדור ליברמן תקבל חמישה תיקים בממשלת נתניהו. גורמים בממשל המצרי אמרו ליומון "אלקודס אלערבי" כי המצב הפוליטי בישראל לא רק שפוגע בתהליך השלום, אלא גם עתיד לחבל ביחסים בין מצרים לישראל.

מנגד, האופוזיציה במצרים בראשות ארגון האחים המוסלמים ותנועת "כפאיה" קיבלה את הידיעה על כניסת "ישראל ביתנו" לממשלה החדשה בישראל בשביעות רצון והביעה תקווה כי עליית הימין הקיצוני לשלטון בישראל תעורר את המשטרים בעולם הערבי, בעיקר במדינות ערב המכונות מתונות.