דיווחים סותרים בעניין שיחות הפיוס בין פתח לחמאס. שר פלסטיני אומר בשיחה עם העיתון "אל-קודס אל-ערבי" (25 במארס 2009), כי פתח וחמאס קרובות לסיכומו של הסכם פיוס אשר אמור להיחתם ב-4 באפריל בקהיר בהשתתפות נשיא מצרים, חוסני מובארק, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, מנהיג חמאס ח'אלד משעל, מנהיגי הארגונים הפלסטיניים ונציגי ממשלות סעודיה סוריה.

ההסכם בין פתח לחמאס, ציין השר הפלסטיני, לא יכלול הכרה של חמאס בזכות קיומה של מדינת ישראל או בהסכמי אוסלו וההתחייבויות המדיניות הנובעות מהן. לדבריו, לתפקיד ראש ממשלת המעבר הפלסטינית תמונה אישיות עצמאית על מנת לאפשר הכרה בינלאומית, גיוס הכספים לשיקום רצועת עזה וההכנות לקראת עריכת בחירות לנשיאות ולפרלמנט בשנה הבאה.

מקור פלסטיני בכיר טוען בשיחה לעיתון "אל-חקיקה אל-דווליה" כי פתח וחמאס הגיעו להסכמה על מינויו של איש העסקים משכם מוניב אל-מסרי לראש ממשלת האחדות הלאומית, וכי אל-מסרי צפוי לצאת לביקור ברצועת עזה בשבוע הבא לבחון את הקרקע לקראת כניסתו לתפקיד. יש לציין, כי אל-מסיר היה לפני מספר שנים מועמד לראשות הממשלה ולאחרונה כאשר נשאל בעניין זה אמר, כי הוא אינו נלהב לכך וכי עדיף למנות אדם צעיר בשנות הארבעים לתפקיד.

סבב השיחות השני בין פתח לחמאס יחל ב-1 באפריל בקהיר. צוותים של שני הארגונים אמורים לדון בסוגיות המחלוקת המרכזיות שנותרו עדיין פתוחות והן: המצע המדיני של הממשלה, הרכבה של הממשלה, ייצוג חמאס והג'יהאד האסלאמי באש"ף, סוגיית הביטחון והבחירות לנשיאות ולפרלמנט. פתח מעוניין בבחירות יחסיות ואילו חמאס מתנגד בתוקף, מתוך הערכה שבבחירות אזוריות אישיות הוא יוכל לזכות בכוח פוליטי גדול יותר.