פרקליטות המדינה והמחלקה לחקירות שוטרים ממליצות להעמיד לדין משמעתי את שוטר משמר הגבול שתקף כתב של ערוץ 7 בעת שסיקר את כניסת אנשי הימין לקבר רחל בחודש אוגוסט אשתקד.

במכתב שנשלח לכתב ממח"ש נמסר כי התיק הועבר למחלקת משמעת במשטרת ישראל. "החקירה הנוגעת לתלונתך שבנידון הסתיימה. עם סיום החקירה ולאחר שבחנו את חומר הראיות העברנו את התיק למח' משמעת במשטרת ישראל בהמלצה להעמיד את החשוד נגדו התלוננת לדין משמעתי בפני ביה"ד למשמעת של משטרת ישראל", נכתב בהודעת המחלקה לחקירת שוטרים.

הכתב עצמו, חזקי ברוך, אמר הערב "שוטר משמר הגבול שיקר במהלך החקירה יחד עם גורמי משטרה בכירים שקיבלו תחילה את גרסתו לפיה אני תקפתי אותו. אני מקווה שהמשטרה תשים סוף לדפוס הפעולה אותו אני מכירים מצד השוטרים להפוך את עצמם מתוקפים לנתקפים ולשקר במצח נחושה. אבחן את ההחלטה ואשקול יחד עם מנהליי את המשך צעדיי בנושא".

כזכור בחודש אוגוסט אשתקד תקף שוטר משמר הגבול את כתב ערוץ 7, חזקי ברוך, ושבר את מצלמתו לאחר שעזרא צילם את השוטר תוקף נער יהודי, שהפגין נגד סגירת קבר רחל סמוך למעבר משכונת גילה לבית לחם.

הכתב אף עוכב על ידי השוטרים, מצלמתו השבורה הוחרמה, והוא נחקר במפקדת בית לחם של מג"ב. השוטר התוקף טען לאחר שבירת המצלמה כי הותקף ע"י הכתב.

חבר הכנסת אריה אלדד (איחוד לאומי) שיגר באותו ערב מכתב דחוף לשר לביטחון פנים אבי דיכטר, בדרישה להתערב באופן מיידי, על מנת "להילחם עד חורמה באלימות השוטרים ולמצות את הדין כנגד שוטרים המנסים לשבש מהלכי חקירה ולהשמיד ראיות".

"הברוטאליות המשטרתית כנגד מפגינים עוברת כל גבול, והערב, בהפגנה בסמוך למעבר לבית לחם, היא הייתה מלווה שוב בניסיון להעלים ראיות כדי למנוע מרשויות אכיפת החוק להעמיד לדין שוטרים אלימים ומפרי חוק. על פי הדיווחים, הותקף כתב ערוץ 7 ע"י שוטר מג"ב ומצלמתו נשברה לאחר שצילם את השוטר תוקף מפגין", כתב עוד אלדד לדיכטר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו