חברי כנסת מהימין מבקשים מראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר הביטחון, אהוד ברק, שלא לפתוח את 'ציר ציון' בחברון לתנועת פלסטינים בשל הסכנה הביטחונית הכרוכה בכך.

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, כתב לאלוף פיקוד המרכז, גדי שמני, "בלשכתי נתקבלו פניות של נציגי ציבור - ראש המועצה ויו"ר הועדה המוניציפאלית - בעיר קרית ארבע חברון, ובפיהם תרעומת רבה על התעלמות פיקוד המרכז מבקשותיהם, החוזרות ונשנות, להבהרת סידורי הביטחון המתוכננות בציר ציון לכשייפתח. האם נכונה טענתם? האם מדובר בהתעלמות מכוונת או שמא בשגגה?".

ריבלין מוסיף "אין חולק שסוגיה זו של פתיחת ציר ציון לתנועה חופשית, הינה בעלת השלכות רחבות ומשמעותיות על בטחונם של המתגוררים בחברון היהודית, ופנייתם של נציגי הציבור היא לגיטימית ומתבקשת, ואף ראויה לתגובה".

ח"כ דני דנון (הליכוד) כותב "בשל חשיבותו הלאומית העצומה של אתר מערת המכפלה, כביש הגישה אליה חייב לקבל עדיפות גבוהה ביותר בכל הנוגע לשמירה על חיי הנוסעים בו, גם על חשבון הסדרי תנועה נוחים פחות למתגוררים בסמיכות אליו".

דנון מוסיף "כביש הגישה למערת המכפלה – הוא כביש צר ומפותל, רב-סיכונים וגם, לצערנו, רווי-פיגועים שבוצעו לאורכו. פתיחת הכביש באזור הרווי בנשק פלשתיני – משמעותה יצירת אפשרות נוחה לפיגועים קטלניים ביותר. יש להימנע מצעד זה, אשר כבר הוכח בעבר שהוא הרה-אסון".

ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) מבקש מאלוף פיקוד המרכז, גדי שמני, לבחון בשימת לב את טענות המתיישבים ולשקול שוב את ההחלטה לפתוח את הציר, "תוך שמירה קפדנית של סידורי הביטחון להגנה מכסימלית על חייהם של תושבי קרית ארבע וחברון וכוחות הביטחון המשרתים באזור".

מכתבים נוספים שיגרו גם ח"כ חיים אמסלם מש"ס ואורי אריאל מהאיחוד הלאומי.

חברון: אבנים לעבר המפגינים היהודים

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו