שר הבריאות לשעבר יעקב בן-יזרי אינו מוכן לקבל בשתיקה את היעדרו של שר בריאות במשרה מלאה בממשלת נתניהו. לדבריו שרים מעדיפים להימלט מתפקיד זה, תפקיד שמעסיק את השר יום ולילה ונוגע לאזרחי המדינה מיום לידתם ועד יומם האחרון עם התקציב השלישי בגודלו.

"הייתכן שתפקיד כזה שמחייב מעורבות, הצגת נושאים בממשלה, מאבקים פנימיים בממשלה, יהיה ללא שר? לא יתכן שיהיה סגן שר", אומר בן-יזרי  ומוסיף, "סגן שר לא משתתף בישיבת הממשלה. איזו אחריות מיניסטריאלית זו? האם הוא שותף קולקטיבי לממשלה כחבר מהמניין או שהוא נספח שכשהוא צריך הוא יזמן את עצמו לשוחח עם השרים?"

בדבריו מזכיר בן-יזרי את מאמציו בועדת החקיקה ואת מאמציו בשדולות השונות כחלק הכרחי בפעילות שר הבריאות.

חברי כנסת לא רוצים להתמנות אפילו לסגן שר במשרד הזה. הם רוצים להתבטל?

"אתה אמרת. לא אומר לך שאני לא מאשר את הדברים שלך".

"כשזכינו בשני מקומות בממשלה ביקשתי את תפקיד שר הבריאות שאלו אותי אם השתגעתי. הרי אין נסיעות, אין הנאות, אין מניפולציות", מספר בן-יזרי ומוסיף: "במקום שמונה משרות אמון הבאתי ארבעה וחצי משרות אמון והסתדרנו טוב מאוד".

לדבריו, כעת, לנוכח הבריחה מעול הבריאות של חברי הכנסת הוא מוכן ליטול את התפקיד בהתנדבות עד למינויו של שר במשרה מלאה. "אם היו פונים אלי הייתי ממשיך בהתנדבות בתפקיד".

על מועמדותו של השר יוסי פלד לתפקיד, מועמדות שאוזכרה בסוף השובע שעבר מברך בן יזרי ואומר: "זו דוגמא ומופת. הוא שתרם לביטחון עם ישראל ולעם וכל תבונתו וההקרבה שלו למען הבריאות והשירות לעם, אני בטוח שבתוך זמן קצר ידע להשתלב. אני מאמין בכישרונות שלו".