מתי שילבתם לאחרונה ארוחה טובה ומיוחדת מהטבע, יחד עם ביקור במחלבה? בטוח שהתשובה-מזמן שלא. אז עכשיו יש פתרון, באזור המרכז, בבאר יעקב במחלבת טל.  נחזור אחורה.שף קובי גוטהולף התמנה לאחרונה לשף של קפה ב"טל טלה" – המתחם הקולינרי של משק בלומנטל בשכונת נווה דורון  שבבאר  יעקוב.שף גוטהולף שימש  בעבר כשף של בראנץ' פלמחי"ם בקיבוץ פלמחי"ם שקנה לו מעריצים רבים.

תפריט הבראנץ' עשיר והוא כולל  מגוון של סלטים,דגים,מזנון חם,ממרחים,רטבים,מזנון גבינות המחלבה הביתית ומזנון קינוחים.הבראנץ' הוא בסגנון של מזנון פתוח ומתקיים  מדי שישי.

עלות הבראנץ':69 ₪.לאחר הבראנץ' ניתן לבקר במשק הצאן והעיזים.הילדים  יכולים  להנות,ללטף לצפות בחליבה  ולשחק עם הכבשים  והצאן.(סיור חפשי אינו כרוך בתשלום)

לאחר ארוחת הבוקר ניתן לבקר במחלבת טל – מחלבת בוטיק איכותית הנמצאת במשק ומייצרת מגוון  רחב של מוצרי גורמה מחלב עיזים וכבשים הכוללים בין היתר:חלב שתייה,גבינות לבנות,יוגורטים,גבינות קשות בסגנון צרפתי ועוד.

 

משק בלומנטל נוסד בשנת 1952 ע"י ישראל ומרים בלומנטל..בתחילה התפרנס המשק מגידול פירות,מלול תרנגולות ומפרדס.בתחילת שנות ה – 80 נוצרה הזדמנות ויחד עם החתן אברהם רכש המשק עדר קטן של 40 כבשים.העדר צמח וגדל והמשק הוסב למשק צאן המתבסס  בעיקר על עיזים למטרות חלב.

המשק מציע מגוון של חוויות כפריות לקבוצות ומארח:גני ילדים,חינוך מיוחד,מועדוניות,בתי ספר  יסודיים,מתנ"סים,קייטנות,מעונות יום,מסיבות יום הולדת ועוד.הביקור הוא בתיאום מראש וכרוך בתשלום.

משק טל טלה נמצא תחת פיקוח של השירותים הוטרינריים  במשרד  החקלאות ובעל רישיון  משרד  הבריאות.

www.mtal.co.il