בשנה האחרונה הוקם בתחומי מכללת שערי משפט בית מדרש תורני לבנים, המהווה חלק ממערך הלימוד הכולל. בעקבות הצלחת התוכנית ובשל לחץ שהופעל מצד הסטודנטיות במכללה הוחלט על הקמת מדרשה לבנות במתכונת דומה

הנהלת מכללת שערי משפט מצאה לנכון להקים בימים אלו, מדרשה תורנית לבנות אשר תהווה גרעין לימודי וחברתי. זאת במטרה לחזק את הנוכחות הנשית הדתית בעולם המשפט ולהקים גרעין של מנהיגות נשית דתית, אשר תוביל מהלכים בעולם המשפט.

ד"ר לאה ויזל המנהלת החינוכית של המדרשה מסבירה: "מצאנו שהסטודנטיות הדתיות צמאות להרחבת הידע התורני. הרעיון הוא להקים קבוצת עלית נשית, אשר תוביל בתחומי המשפט, ואשר תרכוש כאן בעזרתנו, את הכלים לתפקד כמשפטניות איכותיות אשר יובילו דרך בעולם המשפט ובמקביל בעולם התורני, תוך שילוב בין עולם הרוח לעולם המעשה. אנו למעשה מציעים לבנות סוג של העצמה-נשית-רוחנית-תורנית שתהפוך לחלק מהגדרתן העצמית בכל עיסוקיהן".

ד"ר לאה ויזל הינה מומחית לדיני עבודה, מרצה למשפטים במכללת שערי משפט ובמקביל משמשת כמרצה במסגרות תורניות. ויזל יכולה לשמש כמודל לשילוב אותו מציעה המדרשה המצויה בתחומי המכללה, בין חיי התורה והרוח לחיי המעשה. בין קריירה מצליחה לחיים תורניים.

הרב אביחי קצין העומד בראש בית המדרש והמדרשה מציין: "המטרה של המדרשה הינה להכשיר משפטניות בעלות אופק רחב, שבצד היותן נשות מקצוע מהשורה הראשונה הן גם בעלות ראייה רחבה המכירה ומוקירה את תפיסת המשפט העברי, ולאפשר להן להעשיר את עולם הרוח בלימוד תורה".

עוד מוסיף הרב קצין ומתייחס ל"יחסי הציבור" של המגזר הדתי בעולם המשפט:  המרחב המשפטי הוא בעל נראות ציבורית גבוהה ובעל חשיבות עליונה במרחב הפוליטי הישראלי. נוכחותנו והפנים שאנו מראים במרחב זה, משפיעים על דעת הקהל בארץ על הציבור הדתי. על כן עלינו להביא את הטובים והטובות ביותר מתוכנו לעולם המשפט ואת זה נעשה בעזרת המדרשה ובית המדרש".

לשם כך הוחלט להעניק למשתתפות בתוכנית מלגות גבוהות אשר יותירו להן זמן להשתתף בתוכנית. הלימודים אף ייחשבו לסטודנטיות כנקודות זכות לתואר. גם זאת במטרה להקל על הסטודנטיות המשתתפות בתוכנית.

תוכנית הלימודים במדרשה תכלול בין השאר סוגיות אקטואליות בהלכה, סוגיות הלכתיות ומחשבתיות ועוד. לצד המורים הקבועים במדרשה, יתקיימו מפגשים עם ראשי ישיבות, רבני ערים ודיינים. כמו כן יתקיימו שיעורים ולימוד בחברותות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו