ועידת דרבן השנייה שהתקיימה בשוויץ, במרכזה עמד נאומו המזעזע של נשיא איראן אחמדיניג'אד, הפכה מאירוע המוקדש למאבק בגזענות לארוע גזעני ואנטישמי.

ד"ר משה יגר, לשעבר קונסול כללי של ישראל בניו יורק ושגריר ישראל בשבדיה ובצ'כיה, אומר היום לערוץ 7 כי השוויצרים גילו אטימות מוחלטת כשאפשרו לארוע הזה להתקיים על אדמתם.

"היה ידוע מראש שזה יהיה ארוע אנטישמי ולצערנו האו"ם נותן כל הזמן חסות לארועים אנטישמיים, עצם זה שהשוויצרים אפשרו קיום וועידה שכוללם ידעו היטב מה טבעה ונתנו לנשיא איראן להיות הנואם המרכזי של הוועידה מוכיח עד כמה הם אטומים, מזעזע שאחרי היטלר וכל מה שהנאצים עשו יש עדיין מדינאים שחולקים כבוד לאדם כמו אחמדיניג'אד", טוען יגר.

לדבריו, למרות הביקורת הקשה שיש לו על האו"ם ועל התמיכה שלו בארועים אנטישמיים, אין לאו"ם תחליף, "אין לנו משהו אחר במקום האו"ם ומלבד הדברים הקשים שנעשים בחסותו, הוא ממלא גם תפקידים חיוניים, אנחנו זקוקים לשיתוף פעולה בינלאומי".

ד"ר יגר אומר, כי זו לא הפעם הראשונה שהאו"ם נותן במה לארועים אנטישמיים, "עצרת האו"ם עצמה נותנת במה שנתית לנאומי שטנה של כל הארצות נגד ישראל, כמו גם ועידת פלסטין האנטי ישראלית המתקיימת באו"ם".

לטענתו, העובדה שנציגים של כמעט שלושים מדינות יצאו מהאולם בזמן נאומו של אחמדיניג'אד היא נקודת אור מסוימת, "זה סימן טוב שרגש הבושה לא פג עדיין מכולם, אני לא חושד בירדן שעזבה באמצע הנאום שהיא עשתה את זה כי היא חסידת אומות העולם, אבל טוב שלצד אנטישמיות פורחת ומשגשגת יש עדיין כאלה שלא אבדו את רגש הבושה שלהם".