מינויו של ד"ר שמעון שושני למנכ"ל משרד החינוך ממשיך לעורר גלי ביקורת, זאת למרות שמדובר באיש מערכת החינוך ששימש בתפקיד כבר פעמיים בעבר.

ח"כ רונית תירוש (קדימה), ששימשה כמנכ"לית המשרד בתקופת כהונתה של השרה לימור לבנת, אומרת כי ללא ספק מדובר במינוי מפתיע "שושני הוא אדם מקצועי והיתה אליו הרבה ההערכה, אבל לכל מי שחושב שמבחינה פוליטית יש בעיה אם המינוי אני חייבת להזכיר ששושני ישב עם ביבי נתניהו לפני הבחירות והכין איתו את המצע של הליכוד בתחום החינוך".

לדבריה היא רוצה לקוות שדעותיו האישיות של שושני לא ישפיעו על פעולות המשרד "מנכ"ל צריך להיות אדם מקצועי, אבל מי שקובע את המדיניות זה השר ולא המנכ"ל, אין לי ספק ששושני לא יוכל להכניס למערכת החינוך את הנכבה, או רעיונות אחרים דומים".

לדבריה זו תעודת עניות למערכת החינוך שלא הצליחה לייצר מנכ"ל ראוי אחר "מנכ"ל צריך לצמוח מתוך המערכת, כפי שאני התחלתי כמורה עד שהגעתי להיות מנכ"לית ככה מחוברים יותר טוב לשטח ועצוב לראות שלא הצליחו למצוא מנכ"ל צעיר שצמח בשנים האחרונות מהמערכת".

ח"כ תירוש קוראת לנתניהו לחזור בו מהרפורמות שהוא רוצה להנהיג במערכת החינוך "מערכת החינוך צריכה לעבור שינויים, אבל לא רפורמות מרחיקות לכת שמתסיסות וגורמות להרבה יצרים שלילים לצוף במערכת. צריך לעשות שינויים אבל בהדרגה ולא להנחית בבת אחת רפורמות שיגרמו לזעזועים, לא ייתכן שהמורים יחששו כל פעם מבואו של שר חדש, אפשר במקום לפגוע במורים ולפטר אותם, לפטר מנהלים ולהחליפם במנהלים טובים יותר והם כבר ידעו להסתדר עם צוות המורים שלהם ולהנהיג אותו כמו שצריך,ככה פוגעים בפחות אנשים".