היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז כותב לשר הפנים החדש, אלי ישי, בעניין בקשתו לביטול אזרחותו של ח"כ לשעבר עזמי בשארה כי מדובר בנושא רגיש ומורכב וכי התייחסות לעניין החלה אך עדיין לא הסתיימה.

במכתבו לשר ישי כותב מזוז "אכן הייתה אלי פניה של שר הפנים היוצא בענין בחינת האפשרות לביטול אזרחותו של מר בשארה. פניה זו הועברה לבדיקת הגורמים הנוגעים בדבר במשרדנו, בשיתוף עם גורמי הביטחון הרלבנטיים. בחינה משותפת זו כאמור החלה זה מכבר, אך לא הסתיימה עדיין מאחר וטרם התקבלו כל ההתייחסות הנדרשות, וממצאי הבדיקה טרם הועברו לעיוני והחלטתי", נכתב.

"אדגיש עם זאת, כי מטבע הדברים, נוכח הרגישות, המורכבות והתקדימיות של הנושא, מתחייבת בדיקה זהירה ויסודית של מכלול ההיבטים והמשמעויות של הענין בטרם גיבוש עמדה והחלטה. לאחר קבלת ההתייחסויות הרלוונטיות והשלמת הבדיקה, לא נאחר להשיבך", כתב מזוז לשר ישי.

נגד בשארה מתנהלת חקירה בגין חשדות כי יצר קשר עם סוכן מטעם חזבאללה והעביר לו מידע על מקומות אסטרטגיים לטיווח טילים במהלך מלחמת לבנון השנייה. ע"פ החשד הוא מסר הערכות על סיכויי ההתנקשות בנסראללה, וכן מידע והערכות בנוגע לשינויים צפויים בהיערכות ישראל תוך כדי מלחמה. בשארה קיבל, לפי החשד, מאות אלפי שקלים אשר הועברו לידיו מחזבאללה ומגופים זרים נוספים על ידי חלפני כספים ערביים ממזרח ירושלים.