ערב ביקור האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בישראל קוראת עמותת "דורות ההמשך, נושאי מורשת השואה והגבורה" לאפיפיור לצאת בהכרזה נגד מכחישי השואה בתוך הכנסייה הקתולית ובעולם הרחב וקוראת לממשלה לדרוש מהאפיפיור הצהרה ברוח זו בעת ביקורו בארץ.  

בדרישתם מתייחסים חברי העמותה, בניהם ונכדיהם של ניצולי השואה, לסיבות שהביאו אותם להעלות את דרישותיהם ומסבירים כי האפיפיור לא יצא באופן נחרץ נגד מכחישי השואה ואף פעילותו מעודדת אותם. כמו כן האפיפיור לא יוצא באופן נחרץ נגד גילויי האנטישמיות ופעולותיו המעודדות גם אותם.  

עמותת דורות ההמשך דורשת להיפגש עם נציגי האפיפיור ועם נציגי הממשלה על מנת שיוכלו להעלות בפניהם את השגותיהם. שנציגי הממשלה יעלו את הנושאים בפני האפיפיור וידרשו ממנו בתוקף הכרזה חדשה וברורה נגד מכחישי השואה והאנטישמיות במהלך הביקור בארץ.  העמותה מסבירה כי לקראת ועידת דרבן 2 שהתקיימה בשוויץ רק בחודש שעבר - בעת שמרבית המדינות הנאורות הודיעו שלא יכבדו את הועידה בנוכחותם, במיוחד בשל נוכחותו של נשיא איראן קרא האפיפיור למדינות העולם להשתתף בוועידה ולא לנטוש אותה.

בהמשך, כאשר החלה הועידה ואחמדינג'ד פתח בדברי השטנה שלו, היו מדינות נוספות שהבינו את טעותן ונציגיהן יצאו מהאולם לאות מחאה. נציגי האפיפיור, לעומת זאת, נותרו ישובים באולם והשתתפו בהמשך בדיונים ובהחלטות הידועות מראש שלה.

"נכונותו של האפיפיור להחזיר לחיק הכנסיה בישופים מכחישי שואה ולהעדיף את אחדות הכנסיה על האמת ההיסטורית ורגשות העם היהודי, ולא נרתע אלא לנוכח התנגדות רבתי בכל העולם", אומרים בעמותה.