האחריות לביטחונו של האפיפיור מרגע שיעבור את מעבר קבר רחל אל תוך בית-לחם, תהיה כולה של מנגנוני הביטחון הפלשתינים, כמקובל בכל סדרי האבטחה בשטחי A, כך סיכמו אתמול מפקדי צה"ל ביו"ש עם ראשי מנגנוני הביטחון הפלשתינים.

הפגישה התקיימה במיפקדת אוגדת יהודה ושומרון שבבית-אל, ונכחו בה מצד צה"ל מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף נועם תיבון, וראש המנהל האזרחי תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי.

כתבנו מציין כי בניגוד לאפיפיור יוחנן פאולוס השני, שהגיע לבית-לחם במסוק כשביקר בישראל בשנת 2000, הפעם יסע האפיפיור ברכבו מירושלים לבית-לחם.

בפגישה בין מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף נועם תיבון, וראש המנהל האזרחי תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, עם ראשי מנגנוני הביטחון הפלשתינים, נדונו גם פעילויות וצעדים להגברת התיאום הביטחוני בין כוחות צה"ל ומנגנוני הביטחון הפלשתינים. הפגישה נערכה שעות ספורות לפני מותו של לוחם "דוכיפת" בביר זית.

היום ביקר בבית-לחם שליח הקוורטט טוני בלייר. למארחיו הסביר כי מטרתו היא להתעדכן בקשיים שעומדים בפני הפלשתינים ולראות לאן הגיעו המאמצים שהושקעו במטרה להקל עליהם. בלייר הדגיש כי הפיתוח הכלכלי אינו מהווה תחליף לתהליך השלום משום שהקהילה הבינלאומית אימצה את ברירת השלום ולהגיע לפתרון שתי מדינות לשני עמים.