שמוליק ריפמן
שמוליק ריפמןצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

גם היום הושבתה מערכת החינוך בערים וברשויות במחאה על הפגיעה בתקציב מוסדות החינוך ובעקבות ההפגנה הסוערת והאלימה שקיימו אתמול ראשי ערים מול משרד ראש הממשלה

יו"ר המועצות האזוריות בשלטון המקומי, שמוליק ריפמן, אומר בראיון לערוץ 7, כי לצורך ההגינות הוא חייב לומר כי גילויי האלימות בהפגנה אתמול היו לא רק בגלל התנהגות המשטרה אלא גם ראשי הערים שגו בהתנהגותם, "העסק יצא קצת מכלל שליטה, רצינו לקיים התייעצות שגלשה לפסים אלימים. זה לא מקובל עלי שאנחנו כנבחרי ציבור נפר את החוק ונתעמת עם השוטרים, אנחנו מחנכים שצריכים לתת דוגמא לילדים שלנו וזו תקלה חמורה שבטלוויזיה ראו ראשי ערים מכים שוטרים".

לדבריו חייבים לומר שהמאבק הצליח בחלקו והראייה היא שחלק מהגזירות בוטלו, "הצלחנו להוריד את הגזירה לבטל את המנהל לחינוך התיישבותי, כמו כן מנענו את הפגיעה במענקי האיזון שמשרד הפנים מעביר לרשויות המקומיות".

ריפמן מאשים את שרי הממשלה שמצביעים על תקציב בלי לקרוא אותו, "מדובר פה על המון ניירת והרבה הרבה דיבורים, והם לא תמיד יודעים על מה הם מצביעים, אבל ב"ה המדינה שלנו מתנהלת ככה 61 שנה ולא רע בכלל. זה חמור מאוד שנותנים כמות כזאת גדולה של חומר לשר שלא מכיר את החומר.

"אני באופן אישי לא קובע פגישות עם שרים חדשים עד שהם יהיו ארבעה חודשים בתפקיד. מי שכן מכיר את החומר אלה נערי האוצר שממחזרים כמות אדירה של רעיונות שנמצאות עוד מהממשלות הקודמות, הם מוציאים את כל הסעיפים של הקיצוצים האפשריים ואז מתחיל הסחר מכר בין המשרדים השונים לאוצר".