קונטאר
קונטאר

אתר החדשות התימני באינטרנט פירסם השבוע כתבה אודות טקס שהתקיים במחוז אב בתימן, שבו נחנכו אולם וספרייה על שמה של המתאבדת הפלשתינית הראשונה, ופא אדריס, שביצעה פיגוע התאבדות ברחוב יפו בירושלים בינואר 2002.

בטקס השתתפו אנשי שלטון ובכללם נציגים ממגזר הבריאות של תימן וכן איש חזית השחרור הפלשתינית, סמיר קונטאר, מבצע הפיגוע הרצחני בנהרייה ב- 1974, ששוחרר מהכלא בישראל תמורת גופות רגב וגולדווסר. בטקס הושמעו דברי שבח למבצעי הפיגועים ותמיכה בפעולות התנגדות.

סמיר קונטאר אמר באירוע כי "אנחנו, אנשי ההתנגדות בלבנון ובפלשתין, התחלנו תקופה חדשה, הנקראת בפינו תקופת הניצחונות, שבה גילינו כי כוחו של האויב העושק הוא אגדה שקרית שנבעה מחולשת הערבים ולא מכוחו של האויב, שהוא חלש יותר מקורי עכביש".

קונטאר הוסיף כי "אנו מצפים למערכה הבאה והיא תתרחש לבטח, משום שהאויב הזה אינו יכול עד לרגע זה להודות כי הובס, ולכן הוא שוב ינהג בטיפשות ויתקוף את ארצנו... כאשר אומר חסן נסראללה  שמלחמת 2006 [מלחמת לבנון השנייה] הייתה טיול בהשוואה למערכה הבאה, הוא צודק כהרגלו".

ד"ר בלקיס אבו אצבע ברכה את סמיר אל-קונטאר בהיותו "אחד מסמלי כושר העמידה של הערבים" ואת "הסמל האחר של ההתנגדות - מוסרת הנפש ופא אדריס".