תותים
תותים צילום: פלאש 90

מאות תלמידים ותושבים באו לקבל את הרב הראשי, שלמה עמאר בעת ביקורו בישיבת ההסדר קרני שומרון. לאחר שהתקבל בשירה ובריקודים על ידי תלמידי ישיבת ההסדר, העביר הרב הראשי שיעור בנושא ההיתר לאכילת תותים.

הרב פסק נגד פסיקות רבנים אשר בתקופה האחרונה אסרו על אכילת תותים בשל תולעים שעלולים להימצא בפרי וקבע כי מספיק להשרות את התותים במים, לשטוף ולהוריד את החלק העליון בכדי לאכול את התותים. "התורה אסרה על אכילת שקצים ורמשים שנראים בעין בלתי מזוינת ולא אסרה על חרקים שנראים רק במיקרוסקופ", אמר הרב.

הרב התרשם מישיבת ההסדר קרני שומרון ושמח מאוד בביקורו. הרב התקבל בשמחה רבה על ידי תלמידי הישיבה ששרו ורקדו לפניו.  

דברי פתיחה נאמרו על ידי הרב יצחק הלוי, רב הכולל בישיבת ההסדר ורב הישוב קרני שומרון. הרב המקומי מצא רמז בפסוק 'ושם דרך אראנו בישע אלוקים' שממנו ניתן לרמוז כי כאשר מגיע הרב שלמה משה (עמאר) ראשי תיבות ושם לישע יש מקור לברך ברוך שחלק מחוכמתו וזאת על פי סימן דר"ך בשולחן ערוך.

הרב הלוי הגיש לראשל"צ שי - מחזור לימים נוראים 'אורי וישעי' בהוצאת ישיבת  קרני שומרון, בנוסח ספרד והסביר כי המחזור לימים הנוראים בנוסח עדות המזרח עתיד לצאת בקרוב ממש ובאותה הזדמנות סוכם על כך שהמחזור יעוטר בברכת הראשון לציון הרב עמאר.

בנוסף לתלמידי הישיבה נכחו באירוע ראשי מועצת יש"ע, ראש המועצה המקומית קרני שומרון, הרצל בן ארי, רבני הישיבה ותושבים רבים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו