"האכיפה חייבת להיות שיויונית"

הפורום המשפטי לשר הביטחון: מדיניות אכיפה שונה ליהודים ולערבים הינה מדיניות גזענית, שאינה עומדת בכללי הצדק והדין.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז באייר תשס"ט

נחי אייל, מנכ"ל הפורום המשפטי למען א"י, פנה לשר הביטחון אהוד ברק בעקבות פינוי המאחז הבוקר ובעקבות הצהרות שר הביטחון על מחויבותו לאכיפת חוק ביו"ש, ותבע כי האכיפה חייבת להיות שיויונית. אייל כתב כי על פי דוחות של המנהל האזרחי, האכיפה מתרכזת בבניה היהודית ומתעלמת מרוב הבניה הערבית. 
 
בפניית אייל לברק נאמר עוד, כי "מחויבותך למדינת חוק מחייבת אותך לפעול לאכיפה שוויונית. מדיניות אכיפה שונה ליהודים ולערבים הינה מדיניות גזענית, שאינה עומדת בכללי הצדק והדין". 

במאחז מעוז אסתר שנהרס הבוקר הושלמה בנייתו של מבנה עץ. פעילים ממשיכים בבניה של מבנים נוספים במקום. ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) שקבע מזוזה במקום, אומר כי זאת חובתו כמחוקק.

לפני כשבועיים פרסם המנהל האזרחי דו"ח לפיו בשנת 2008 אותרו במגזר הפלסטיני 646 מבנים בלתי חוקיים, מתוכם נהרסו 111 מבנים. מנגד, בגזרת המתנחלים אותרו 293 מבנים בלתי חוקיים ומתוכם נהרסו 105.

ח"כ אריאל אמר עם פרסום הדו"ח, "הטמנת הראש בחול וההתעלמות מהבנייה הבלתי חוקית של הפלסטיניים תביא עלינו צרה קשה שאפילו עם הרבה רצון טוב נקשה להתמודד עימה". הוא הוסיף וציין כי התופעה בשנים האחרונות בה מנסים גופי שמאל קיצוני להצטדק ולפעול כביכול בשם ה"צדק", מתגלה מלוא מערומיה. "אין בהחלטות בג"צ על פינוי יהודים, משום הבאת צדק, אלא הליך מפלה המופעל נגד יהודים בלבד".