דליה איציק
דליה איציקפלאש 90

במפלגת קדימה סוערות הרוחות בעקבות הגילויים על כך שח"כ דליה איציק, בהיותה יו"ר הכנסת, ניצלה את כספי משלמי המיסים כדי לשפץ את דירתה בעשרות אלפי שקלים.

יו"ר תנועת אומ"ץ - אזרחים למען מנהל תקין - אריה אבנרי, אומר לערוץ 7 כי הם פנו ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז בדרישה שיורה למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ דליה איציק. "אנחנו יודעים עליה הרבה שנים שהיא מושחתת. לפי הבדיקה שלנו היא קיבלה שוחד ומעטפות של תרומות שסייעו לשמעון פרס במאבק מול עמיר פרץ. העברנו את כל החומרים למבקר המדינה כולל פרשת הבלטות והתמונות שנעלמו. לצערי כל הענינים מתפרסמים רק היום אחרי שהיא לא יו"ר הכנסת, כי קודם אף אחד לא העיז לדבר עכשיו כולם פותחים את הפה. למה היא היתה צריכה דירת שרד אם כל קבלות הפנים שלה היו בכנסת, רובי ריבלין בכהונתו הראשונה כיו"ר הכנסת המשיך לגור בדירה צנועה".

אבנרי אומר שהוא לא רוצה לדבר על השחיתויות של אריאל שרון בחוות השקמים אבל יש תופעה של פוליטקאים מושחתים. "היה לנו עזר ויצמן נשיא שהתפטר לפני תום כהונתו, נשיא קצב שהסתבך בפרשות אחרות, כל הזמן יש פה שחיתויות ודליה איציק הרי רצתה להיות נשיאת המדינה. מה עשינו שמגיע לנו עוד פעם נשיא מושחת? לכן הייתי חייב לחשוף את הכל אודותיה".

לדבריו באומ"ץ מקווים בקרוב לחשוף גם פרשות חדשות בסאגת אהוד אולמרט. "חשוב לנו להעביר את כל התלונות בעניינו למשטרה, יש עוד סיפור של קרקעות באזור תל השומר וחיפה ומעטפות שהוא קיבל מיהלומנים. חשוב לחשוף הכול כי נכון לעכשיו יש לי חשש שמהפרשות שכבר נחקרות נגדו הוא יצא נקי בזכות כל התרגילים שהוא עושה. הוא מנסה להרויח זמן, להגיד שיש לו בעיות בריאותיות ועוד ועוד תרגילים כי השאיפה שלו זה לעבור בשלום את מני מזוז ולהגיע ליועץ המשפטי הבא שלא יצליח להשתלט על כל החומר".