סטודנטים מפגינים עם דגלי ישראל
סטודנטים מפגינים עם דגלי ישראל פלאש 90

הערב הפגינו חברי כל הארגונים החברתיים באוניברסיטת בן גוריון, על מגוון דעותיהם, נגד הנהלת האוניברסיטה אשר מונעת פעילות פוליטית מכובדת בשטחה ומגבילה אותה.

הפגנה זו שתוכננה זה מכבר, אורגנה היום בדחיפות לאחר מעצרה של פעילת חד"ש  שחילקה עלונים מחוץ לשערי האוניברסיטה, משום שביטחון האוניברסיטה התקשר למשטרה.

למרות דעותיה של הפעילה מחד"ש ותוכן העלונים שחילקה הגיעו פעילי 'אם תרצו' בקמפוס לעמוד עם שאר הארגונים החברתיים על מנת להילחם על זכותה להפגין במסגרת חופש הביטוי משום שהבעיה נוגעת לכלל הסטודנטים באוניברסיטה, וזאת מול חבר הנאמנים של האוניברסיטה אשר התארחו בקמפוס באותו זמן.

בתום הטקס שנערך למען חבר הנאמנים וכל הקהל כמו גם הסטודנטים המפגינים קמו לשירת התקווה, בחרו ארגוני השמאל הקיצוני והסטודנטים הערבים בקמפוס לשבת במופגן להתריס ולבזות לעין כל את המנון המדינה.

"אנו סבורים כי ישנם גבולות לחופש הביטוי וכי ביזוי המנון המדינה הוא קו אדום עמו לא נוכל להשלים. לפיכך עזבו פעילי 'אם תרצו' במופגן את ההפגנה, לאחר חילופי דברים קשים בינם לבין פעילי השמאל הקיצוני והערבים", אומרים חברי תא 'אם תרצו'.

בתא "אם תרצו" בבאר-שבע אומרים כי "מצער שכמה סטודנטים ובניהם המארגנים בחרו לנצל את ההפגנה בה לקחו חלק כל הארגונים כדי לבזות את המדינה. לא ניתן לכך יד, פעילי השמאל הקיצוני והערבים הוכיחו את צביעותם הרבה בכך שאפילו בפעולה פשוטה ומוסכמת מראש הם אינם יודעים לכבד ולפעול בשיתוף ובשלום מרחק רב מפריד בין דיבורים על שיתוף ושלום לבין מעשיהם בפועל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו