כוחות משטרה וצבא בליווי שוטרי יס"מ ודחפורים הגיעו בשעה 3:00 לפנות בוקר למאחז מצפה אביחי הסמוך לקריית ארבע. הכוחות הרסו את מבנה המגורים הנמצא במקום ואת האוהל שהוקם בחוות פדרמן ההרוסה, הסמוכה אף היא לקריית ארבע.

מ'נוער למען ארץ ישראל' נמסר כי המבנה במצפה אביחי יוקם מחדש והציבור מוזמן היום בערב (ד') לחנוכת המבנה. עוד נמסר כי המבנה ייחנך במעמד רבנים ואישי ציבור.

פעיל הימין נועם פדרמן, שחוותו נהרסה הלילה, אומר כי "ראש הממשלה בפועל, אהוד ברק, ממשיך להוביל את מדיניות הממשלה, בעוד שרי הליכוד נגררים אחריו".

"ברק הורס, שרי הימין צועקים. ברק הורס שוב ושרי הימין שוב צועקים. בסופו של דבר הכלבים נובחים והשיירה עוברת, אחזור לחווה שלי עוד היום", מוסיף פדרמן.

פעיל 'חזית יהודית', איתמר בן גביר, אומר כי מדיניות ההרס של הממשלה רק מדרבנת את בני הנוער לצאת יותר ויותר למאחזים, לגבעות ולמרחבים.

"ברק ונתניהו רק יביכו את עצמם עם המדיניות וההרס והחורבן שלהם", טוען בן גביר.

ביום שני האחרון הגיעו כוחות גדולים של צבא למאחז שבות עמי הסמוך לקדומים והחרימו ספרי קודש, תפילין, ציוד אישי, שמיכות ומיטות של השוהים במקום. אתמול, יום שלישי, בנו התושבים מבנה חדש מעץ במאחז. "למרות מדיניות ההרס והפינוי של ממשלת נתניהו אנו לא נכנעים ולא ניכנע למדיניות הויתורים", אמרו התושבים לערוץ 7, "לא ניכנע למדיניות של ברק ונתניהו לנסיגה ולהחרבת מאחזים".

ראש מועצת בנימין, אבי רואה, אמר לערוץ 7 כי "אנחנו מתנגדים לכל סוג כזה של התנכלות ונפעיל את כל הכלים, כולל הכלים הפרלמנטרים, דרך שרים וח"כים ועד לרה"מ, ואם זה לא יעזור אנחנו נעשה את מה שמוטל עלינו ונתנגד בבתי משפט וגם בדרכים אחרות".