פינוי מאחז שבות עמי
פינוי מאחז שבות עמי

כוחות הביטחון פינו במהלך השבת את המאחז שבות עמי ליד קדומים שבשומרון, במקום נהרסו שני מבני עץ. שישה נערים פונו מהמקום. דניאלה וייס סיפרה הבוקר לערוץ 7 כי במהלך השבת הגיע מח"ט שומרון למאחז ואיתו קצינים נוספים. לדבריה החיילים החלו לתקוף  שני צעירים במאחז.

בשבת אחרי הצהריים הגיעה שוב קבוצת חיילים וקצינים עם רכבי ביטחון. "בגלל היקף ההיערכות חלפה מחשבה בראשי כי החיילים יוצאים לפעולה בשכם אך לתדהמתי החלו החיילים לפנות את המאחז תוך שהם מוציאים מהמקום את הציוד האישי של התושבים".

עם צאת השבת החלו צעירים לבנות מחדש את המאחז. טרם התקבלה תשובת צה"ל לשאלת ערוץ 7 מדוע חילל צה"ל את השבת שכן לא נראה שהיה מדובר בפיקוח נפש.

בשבוע שעבר הגיעו כוחות הביטחון לשבות עמי עם צו החתום בידי אלוף פיקוד המרכז, גדי שמני, על פיו אסור ליהודים לשהות במקום. אחד התושבים סיפר לערוץ 7 כי הכוחות החרימו לתושבים ספרי קודש, תפילין, ציוד אישי, שמיכות ומיטות. "זו ברבריות לשמה שמחרימים ציוד אישי של אזרחים ולא מתכוונים להחזיר, פנינו לצבא ואמרו לנו שהתפילין 'מעוכבות' והשמיכות והמיטות לא הושבו לנו בטענה כי מדובר בציוד לצורך שהות במקום", הוא אמר.