אלפי חרדים הפגינו בירושלים

בשכונת מאה שערים בירושלים נפצע שוטר יס"מ בפניו מאבן במהלך הפגנה של חרדים נגד החלטת עירית ירושלים לפתוח את חניון העיריה בשבת.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בסיון תשס"ט

חילול השבת עליו החליטה עיריית ירושלים הוציא היום לרחובות אלפי חרדים שמחו על ההחלטה. בשכונת מאה שערים בירושלים נפצע שוטר יס"מ בפניו מאבן במהלך ההפגנה. עוד כמה שוטרים נפגעו מחפצים שמפגינים משליכים מגגות הבתים. הם מקבלים טיפול במקום.

המשטרה הצליחה למנוע מהמפגינים לפרוץ לחניון. בקול ישראל דווח כי המשטרה מפנה את המפגינים בזרנוקי מים ונערכת להתחדשות העימותים האלימים עם המפגינים לאחר צאת השבת. לפחות חמישה בני אדם נעצרו בחשד לביצוע הפרות סדר.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר שהוא מצטער על כך שההפגנה הידרדרה לפסים אלימים. "החניון נפתח כדי לפתור את מצוקת החניה בעיר, והדבר נעשה ללא חילול השבת", אמר.

ברקת הורה על פתיחת החניון, חינם, לאחר שהחניה נאסרה לאלפי המבקרים בעיר העתיקה ובמרכז העיר בשבתות. באחרונה הוחלט לסגור את העיר העתיקה עצמה לתנועת כלי רכב וחנייתם, בשל העומס הגדול בסמטאות. רבים נאלצו להחנות את מכוניותיהם במקומות אסורים, בהיעדר חניה מוסדרת.

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) מביע התנגדות לפתיחת חניון ספרא בשבת, "שבת היא אחד מערכיה הבסיסיים של היהדות, חבל שעיריית ירושלים פוגעת במה שקדוש לעם היהודי, יחד עם זאת אין מקום לאלימות ולגידופים ויש לפתור בהסכמה את הסוגיה שפוגעת בנפשם של המוני בית ישראל."