התנהגות בוטה בבחירות לאגודת הסטודנטים
התנהגות בוטה בבחירות לאגודת הסטודנטים

עמית ברק, סמנכ"ל תנועת אם תרצו, שלח מכתב לנשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' מנחם מגידור, בו מחה על הצדעות במועל יד במהלך יום הבחירות לאגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית.

"במהלך יום הבחירות לאגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, כחלק מהווי יום הבחירות, סיירו חברי תא "אם תרצו"  ברחבי הקמפוס בליווי שירי "עם ישראל חי", "ירושלים של זהב" ועוד ובהנפת דגלי המדינה. בשני מקרים שונים במהלך סיור זה, נעמדו מול פעילי "אם תרצו", פעילים מתא "קמפוס לכולנו" (המורכב מפעילי מר"צ, חד"ש ונוספים) והגיבו בהצדעת מועל יד, כשהם עושים זאת לעיני הציבור כולו. המקרה הראשון אירע במסדרון חברה על ידי פעילת "קמפוס לכולנו" והמקרה השני אירע על ידי תומך התא בפורום בסמוך למסדרון חברה", סיפר ברק.

לדבריו, "פעילי "אם תרצו" וכן סטודנטים רבים הזדעזעו מהתנהגות בוטה זו, שחרגה הרבה מעבר לויכוח ועימות אידיאולוגי, יהיה חריף ונוקב ככל שיהיה".

עוד כתב, "ברצוני לציין כי עוד באותו היום הוגשה תלונה בעניין לוועדת הבחירות וכי יש באפשרותי לזהות את הפעילים שנהגו כך, מהיכרותי אותם כפעילי ותומכי "קמפוס לכולנו" בפורום האוניברסיטה".

"במדינת ישראל, בה נושא השואה מהותי, רגיש וטעון מאוד אין מקום לפרובוקציות מסוג זה המבזות את זיכרון השואה ופוגעות ברגשותיהם של רבים. הקלות הבלתי נסבלת בה עשו סטודנטים אלה שימוש בסמל נאצי כחלק מהשיח הציבורי והפוליטי באוניברסיטה, תוך זלזול מופגן ברגשות סטודנטים ואזרחים אחרים ראויה לכל גינוי", כתב.

ברק מציין כי "בשנתיים האחרונות היינו עדים לשורה של מקרים בחברה הישראלית, שבהם נעשה שימוש בסמלים נאציים. בעקבות היקף תופעה שלילית זו החלה פעילות פרלמנטארית ענפה ובמסגרתה הועלתה הצעת חוק "איסור השימוש בסמלים וכינויים נאצים, התשס"ז-2007" שהגישה חברת הכנסת לשעבר קולט אביטל ושבין סעיפי הצעת החוק  צוין כי  ייאסר השימוש בסמלים נאצים שלא במסגרתו למטרת, לימוד, תיעוד, עבודה מדעית, דיווח היסטורי , העברת מידע אמיתי על הנאציזם, או למטרת מחאה כנגד תופעות גזעניות –אסור, כינוי בין בעל-פה, בכתב או בדרך אחרת של אדם, קבוצת בני-אדם, תאגיד, מוסד או גוף כלשהו שלא במסגרת או למטרת לימוד, תיעוד, עבודה מדעית, דיווח היסטורי או העברת מידע אמיתי על הנאציזם-אסור וכן פגיעה והעלבה של אדם על ידי הבעת משאלה, תקווה או ציפייה להגשמת המטרות של הנאצים, או הבעת צער או מחאה על שלא הוגשמו במלואן-אסורה".

לסיום כתב "סמוך ובטוח אני, ללא קשר להצעת חוק, או לחוק כזה או אחר שתפעל כנגד אותם סטודנטים שנהגו בדרך בזויה, פוגענית וחסרת ערכים זו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו