דברים ברורים. לנדאו
דברים ברורים. לנדאופלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר אמש לנשיא ארה"ב ברק אובאמה ועידכן אותו לגבי הנאום שהוא עתיד לשאת ביום ראשון הקרוב. אובאמה אמר לרה"מ כי הוא מצפה בעניין לשמוע את נאומו המדיני.

השר לתשתיות לאומיות עוזי לנדאו אומר בראיון ליומן הצהריים של ערוץ 7, כי הוא עדיין לא נפגש עם נתניהו לקראת הנאום אבל הוא כבר נפגש איתו לפני יציאתו לבית הלבן, ואז הבהיר לו בצורה הברורה ביותר מה צריך לומר לאמריקאים, "ישראל חייבת לעמוד על האינטרסים החיוניים שלה וכפי שהנשיא האמריקני דיבר על מוסריות וזכויות גם אנחנו צריכים להדגיש את הנושא ולומר שההשוואה שעושה אובאמה בין ישראל לפלסטינים היא לא נכונה כי אי אפשר לעשות השוואה בין רוצחים ומפגעים שמגדלים את ילדיהם להיות שאידים לבין אנשים שוחרי שלום. אנחנו בשנת השלום עם הרשות חינכנו את ילדינו שהפלסטינים הם שכנינו והם חינכו אותם להיות מרעילי בארות. לבוא ולספר לנו על הסבל של הפלסטינים זה ממש מופרך, הם הביאו את הסבל על עצמם, היתה להם הזדמנות ב 48 להקים מדינה ובמקום זה הם בחרו להמשיך לתקוף בנו, עד היום הסבל שלהם נובע מכך שהם ממשיכים להיות טרוריסטים".

השר לנדאו מצר על כך שבגלל המדיניות כיום נמנע ממנו להניח תשתיות נוספות ביש"ע, אבל הוא מצפה שכל זה ישתנה בקרוב, "אני בוחן את כל מה שקורה ביהודה ושומרון גם במה שקשור לאספקת המים למקומות מסיומים שנודע לי שסבלו מאפלייה ואני לא רוצה כרגע להכנס לכל הפרטים אבל אני אדאג שכל זה ישתנה ושאף ישוב ביש"ע לא יסבול מאפלייה".

לנדאו מתקשה להבין את המנדט לו זוכה השר ברק בנוגע לנושא המאחזים, "לא ייתכן שישתמשו כאילו בנושא המאחזים הלא מאושרים כדי להסתיר את העובדה שהבנייה בכל גושי ההתיישבות, באריאל, במעלה אדומים ובעוד מקומות פשוט מוקפאת מזה כמה שנים, מי שאומר שצריך להרוס מאחזים צריך גם לבוא ולומר במקביל איפה כן נוכל להתיישב".

השר לנדאו קורא לראש הממשלה לומר בנאומו המדיני ביום ראשון דברים ברורים, "ממשלת ישראל צריכה לקבוע עמדה ברורה ולהציג אותה בפני האמריקנים, צריך שיהיה ברור שעל הפלסטינים חלה חובת ההוכחה עם צריכים קודם להכיר בנו כמדינה יהודים והם חייבים להלחם בטרור, חתמנו על מפת הדרכים וממשלות הקודמות עשו דברים רבים למען הפלסטינים ובנתיים אבל תראו לאן הגענו, שהם יוכיחו שהם בכלל מסוגלים להקים מדינה ולנהל אותה, לפני שקמה מדינת ישראל הגיעו פקחי האו"ם לבדוק האם היהודים יכולים להקים מדינה אותו דבר צריך לבדוק היום אצל הפלסטינים, הרי זה לא סוד שיש מדינות כושלות רבות כמו לבנוןן וסומליה שנקראות מדינות אבל בפועל הן לא מתפקדות".