"דיון עד הגרגיר האדמה האחרון"
"דיון עד הגרגיר האדמה האחרון" צילום: פלאש 90

בועדת הכלכלה אושרה היום (היום) הקמתה של ועדת משנה בראשותו של ח"כ כרמל שאמה בנושא: הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל והקמת רשות המקרקעין. הקמתה של הועדה אושרה ברוב של 5 חברי כנסת שהצביעו בעד כנגד שני חברי כנסת שהצביעו נגד.

חברי הועדה הם: ח"כ יצחק ועקנין, ח"כ אלי אפללו, ח"כ  מנחם אליעזר מוזס וח"כ אמנון כהן.

הועדה תקיים דיונים מקיפים ומעמיקים בין השאר בנושאים הבאים: שמירת אדמות הלאום וקק"ל, ההשלכות הסביבתיות של הרפורמה, ההשלכות על הפריפריה והאוכלוסיות החלשות ועוד.

הועדה תתכנס באופן רציף ותדיר על מנת למצות את הדין בכל הסוגיות לאור חשיבות הרפורמה והשלכותיה על כל אחד מאזרחי המדינה.

ח"כ שאמה אומר כי מדובר ב"אם כל הרפורמות" שנוגעת לכל אזרחי המדינה. "אישור הרפורמה ישחרר אנחת רווחה מכל אזרח במדינה ויסיר אבן רחיים אדירה מעל צוואר המשק והכלכלה. הועדה תדאג למצות את הדיון ולוודא שלרפורמה לא יהיו השלכות שליליות במישור הסביבתי, החברתי והלאומי אלא להפך. בין אם הרפורמה תכלל בחוק ההסדרים ואם לאו. הועדה בראשותי תאפשר דיון עד גרגיר האדמה האחרון", אמר ח"כ שאמה.

מטה המאבק בהפרטת קרקעות ישראל מסר בתגובה "זהו ניסיון ציני לזרות חול בעיני הציבור ולהציג מצג שווא של דיון ציבורי בסוגיית הפרטת הקרקעות בעוד שבמקביל מעבירים את הרפורמה בחוק ההסדרים ללא דיון ממשי.  נראה שהחשש של הממשלה מבג"צ בנושא (מטה המאבק שלח מכתב לראש הממשלה והשרים הרלבנטים בדרישה להוציא את הרפורמה מחוק ההסדרים או שייפנו לבג"צ) גורם להם לנסות ולדמות דיון ציבורי. מהלך זה איננו לגיטימי, יש להוציא את הרפורמה מחוק ההסדרים ולתת אז לועדה לעבוד בשקט .

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו