פארק המדע והמרכז הטכנולוגי סופיה-אנטיפוליס הצרפתי ומרכז ביו-נגב הישראלי, שני מרכזים אזוריים לעידוד חדשנות טכנולוגית, הכריזו על כוונתם לשתף פעולה בטיפוח מיזמים מצליחים בתחום מדעי החיים ובתחומים עתירי-ידע נוספים.

המרכז  הטכנולוגי סופיה-אנטיפוליס הוקם בשנת 1969 על ידי הסנטור פייר לאפיט, יחד עם קבוצה של מדענים ואנשי עסקים לצד אוניברסיטת ניס שבצרפת. המרכז צמח לקהילה רב-תחומית המתמקדת בחדשנות והיווה דגם להקמת מרכזים דומים בצרפת ובאירופה. במרכז פועלות חברות עסקיות רבות הנחשבות מובילות בתחומן. מרכז סופיה- אנטיפוליס הוא אחד ממוקדי המחקר והפיתוח המובילים באירופה ונחשב בעל כוח משיכה רב לחברות ולמתקני מחקר המתמחים בטכנולוגיות מידע, מדעי החיים, מדעי הסביבה וכימיה. במרכז פועלים שמונה מרכזי מצוינות לצד ארגוני מחקר ציבוריים חשובים כגון: CNRS , INRIA, INRA, INSERM.

מרכז סופיה-אנטיפוליס נמצא כעת בתהליך הקמה של חממה טכנולוגית שהתמחותה ביו-רפואה.

המרכז האזורי ביו-נגב הוקם לפני מספר חודשים בהשראתה של פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, במטרה לממש את הישגיהם של חוקרי האוניברסיטה ובית החולים סורוקה, ליצור ערך כלכלי מוסף לאזור הנגב ולתרום מהידע שנצבר באוניברסיטת בן-גוריון למרכזים דומים באירופה. מרכז ביו-נגב מאחד את אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ואת חברת ב.ג נגב, חברת מסחור הטכנולוגיות שלה, המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, המכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב, הרשות לפיתוח הנגב, עיריית באר-שבע וגופים נוספים בנגב. המרכז מייצג את שותפיו בתוכניות שונות לחדשנות ולמצוינות במסגרת תוכניות הפיתוח של האיחוד האירופי ובפעילויות פיתוח אזורי נוספות. מרכז ביו-נגב הינו חבר מלא ב-CEBR, המועצה האירופית למרכזי ביוטכנולוגיה אזוריים, ומייצג את מדינת ישראל בוועדת ההיגוי של המועצה.

שיתוף הפעולה בין המרכזים סופיה-אנטיפוליס וביו-נגב ישלב את החדשנות והיזמות הישראלית עם התשתיות והמשאבים הצרפתיים. שיתוף הפעולה המיועד הוא תוצר ישיר של הביקור הרשמי הראשון של משלחת נציגי מרכזים צרפתיים מובילים בתחום הביולוגיה בישראל, שהתקיים לפני שנה. ביקור זה הסתיים בירושלים בהצהרה משותפת של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי ונשיא מדינת ישראל שמעון פרס.