דן מרגלית:
נתניהו חשף את פרצופם האמיתי של הפלסטינים

העתונאי דן מרגלית אומר כי נתניהו חשף את פרצופם האמיתי של הפלסטינים. "הפלסטינים אף פעם לא כיבדו התחייבויותיהם".

בני טוקר , כ"ד בסיון תשס"ט

דן מרגלית
דן מרגלית
התמונה באדיבות הטלוויזיה החינוכית

במדינות ערב מגיבים בחריפות על נאומו של נתניהו. נשיא מצרים, חוסני מובארק, אמר כי הפלסטינים לא יכירו במדינת ישראל כמדינה יהודית ויש כאלה שאף הרחיקו לכת והדביקו לנתניהו את הכינוי רמאי.

העתונאי דן מרגלית אומר לערוץ 7 כי נתניהו - כמו אהוד ברק בשעתו - חשף את פרצופם האמיתי של הפלסטינים, "הפלסטינים אף פעם לא כיבדו את התחיבויתיהם, כבר בהסכם אוסלו הם לא עמדו בשום דבר. יאסר ערפאת וכמוהו תלמידו סאאב עריקאת תמיד דיברו על שלום של אמיצים, אבל כשהגענו לרגע האמת הם נסוגו כי באמת הם לא רוצים שלום. שברק ב-2000 דיבר על ירושלים, ערפאת פתאום ברח, הם בעד שלום כל עוד הם מעריכים שהשלום יסוכל על ידי ישראל".

מרגלית לא מצליח להבין איך אחרי נאום כזה, עריקאת יכול לכנות את נתניהו רמאי, "הם טוענים שנתניהו הוא נוכל, לשיטתם הם יכולים מקסימום לומר שכשיהיה משא ומתן הם ידונו על התנאים של נתניהו אבל לכנות אותו רמאי ונוכל על מה בדיוק, לבוא ולומר שבית המקדש מעולם לא היה קיים בירושלים זה ממש אובדן עשתונות הם פשוט נבהלים מהשלום וזה תמיד יקרה כשישראל תגלה נכונות להגמיש את עמדותיה".

האם עכשיו הכדור עובר לפלסטינים ולארה"ב? מרגלית סבור שלא בטוח, "אנחנו לא ממש מכירים את אובמה כדי לראות אם הוא זה שעכשיו ילחץ על הפלסטינים. הרי אפילו ג'ורג מיטשל השליח האמריקני אמר שפלסטין צריכה לקום לצידה של המדינה היהודית זאת אומרת שהאמריקאים מודים שהפלסטינים צריכים להכיר במדינה יהודית. השאלה היא האם עכשיו הם יתבעו את הדברים גם מהפלסטינים".

לדבריו הרעיון של מדינה מפורזת אינו דבר חדש, "גם ברק אולמרט ולבני ידעו שכשתקום מדינה פלסטינית גם לשיטתם זו תהיה מדינה מפורזת, כך שאין פה דבר חדש. כיום בכלל צריך לומר שקדימה והליכוד אין הבדל כזה גדול, ולדעתי קדימה היתה צריכה עוד לפני הקמת הממשלה להצטרף לליכוד בתנאי רוטציה".