האוהל שהוחרם מחוות פדרמן
האוהל שהוחרם מחוות פדרמןפלאש 90

שוטרי יס"מ פינו הלילה מבנים במאחז מצפה אביחי ולאחר מכן הרסו שוב את האוהל בחוות פדרמן, צעירים שהיו במצפה אביחי טענו שהשוטרים פעלו בברוטאליות, אחד מהצעירים נזקק לטיפול רפואי.

כאן המקום להזכיר כי בלילה הקודם ניסו כוחות מג"ב להרוס את הבית וכשנתקלו בהתנגדות הפסיקו את הפינוי באמצע. מאוחר יותר בשעות הצהרים תלה המנהל האזרחי צווי פינוי לבית תוך שימוש בטענת פלישה. על פי הצו על המשפחה לעזוב את המקום בטווח זמן מיידי ללא יכולת התארגנות מעשית או משפטית. לפי הצו ניתן פרק זמן של שעתיים בלבד לערער על הצו, ואכן החלה תכתובת פקסים אל המנהל האזרחי שהסתיימה בדחיית הערעור "ללא הסבר מספק לעניין", כלשון התושבים במקום.

בשעות הערב החלו שיפוצים נרחבים של הבית, אולם סמוך לשעה 3:00 בלילה נקטעו השיפוצים על ידי כוחות משטרה שהגיעו למקום והרסו אותו. בנוסף לבית המשפחה הרסו הכוחות מבנה נוסף של רווקים המתגוררים במקום.

כאמור לאחר ההרס במצפה אביחי המשיכו כוחות ההרס אל עבר חוות פדרמן ונטלו מהמקום אוהל מגורים גדול שהיה בו.

"המשפחה מתכוונת לשוב עוד היום למצפה אביחי ולבנות מחדש את ביתה, כמו כן משפחה נוספת מתכננת לעבור יחד איתה למקום", אומרים התושבים.

אנשי המאחזים מוסיפים ומדווחים כי בקרוב מתוכנן מבצע מאחזים גדול בכל יהודה ושומרון בו יצאו לשטח עשרות נקודות התיישבות חדשות "שישנו את תמונת המצב בשטח, ובע"ה, יגרמו להיפוך מגמה מהרס וחורבן לבנייה וצמיחה, עם ישראל ימשיך לצעוד עם חזון ארץ ישראל וימשיך לצעוד קדימה אל מול כל המפריעים מבית ומחוץ", כלשונם.

(צילום אלבום התמונות: אתר ארץ ישראל ממשיכים ובגאון)