ישוב בשומרון
ישוב בשומרוןמועצה אזורית שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, משבח את שר התקשורת משה כחלון על התערבותו המהירה לפתרון ניתוק הישוב אבני חפץ מרשת האינטרנט של "בזק" ביומיים האחרונים וכן את ערוץ 7 על הפרסום שהחיש את מתן הפתרון ע"י בזק.

"חשוב לציין את הפעולה המהירה של לשכת השר משה כחלון ויועץ השר שמעון בן דוד, אשר טיפלו מיד בתקיפות בבעיה עד לפתרון. כמו כן חשוב לשבח את ערוץ 7 אשר פועל ככלי תקשורת אמיתי, חשוב להעלות לסדר היום מקרים כאלה של פגיעה  בתושבי השומרון", אומר מסיקה.

לדבריו, "זהו אינו המקרה הראשון מסוג זה. גופים ממשלתיים לא מעטים וכן חברות מונופוליות מפלים את תושבי השומרון בתחום השירות ואיכותו כשהם משתמשים בטיעונים ביטחוניים שאינם מוצדקים. לא ראינו מניעת שירותים ע"י מאזור עוטף עזה, למשל".

הוא מדגיש כי "השירות הוא חובה ולא רשות או פריבילגיה. אזרחי השומרון הינם אזרחים שווי זכויות במדינה, על הרשויות והגורמים הרשמיים להעניק להם העדפה מתקנת על תרומתם למדינה ולעם ובוודאי שלא להפלותם ולזלזל בהם".

"אנו נפעל בתקיפות על מנת לעקור מן השורש תופעות כאלו. אנחנו לא סוג ב' כאן - נעמוד על כך שתושבינו יקבלו את השירות המגיע להם בזכות ולא בחסד", אומר ראש המועצה ומוסיף, "אני רואה חשיבות לציין לשבח את תושבי אבני חפץ שעמדו בתקיפות על זכויותיהם ועל המגיע להם בדין".

כפי שפורסם אתמול לראשונה בערוץ 7, הישוב אבני חפץ היה מנותק במשך כיומיים מרשת האינטרנט, עקב תקלה בארון סעף של חברת בזק. לערוץ 7 דווח כי פניות לבזק העלו שפע תשובות מגוונות שעיקרן הוא שהתקלה תטופל במהלך השבוע הקרוב.

לשאלה מדוע הם לא עומדים באמנת השרות לטפול מהיר נאמר כי בשל מיקום התקלה מתקשה החברה לטפל בשל הצורך להגיע למקום רק ברכבים ממגונים יש לתאם את זה מספר ימים מראש.

"בעברית צחה, ישוב של 350 משפחות יהיה מנותק עד שיחליטו בהנהלת בזק לטפל בעניין. נשמח אם תוכלו לפרסם זאת ולסייע להפעיל לחץ ציבורי לשינוי ההתנהלות של המונופול", מסרה לערוץ 7 תושבת הישוב, שולי לנגרמן.

לנגרמן סיפרה כי תושבים רבים שהתקשרו לחברה התבקשו לגשת למרכז בזק ולהחליף את המודם שברשותם. נציגי בזק לא ידעו לספר לתושבים כי אין מדובר בתקלה אישית בביתם אלא בתקלה של החברה עצמה באחד מתשתיותיה.

עוד היא סיפרה כי היא עצמה שוחחה עם פקיד בבזק שבמשך רבע שעה ניסה לשכנע אותה להחליף את הציוד בביתה. "יש לי 12 שנה אינטרנט ואני משלמת כל חודש לבזק. היחס שאנחנו מקבלים הוא מתחת לכל ביקורת".

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, פנה אתמול (שלישי) לשר התקשורת משה כחלון וביקש את התערבותו, "זו לא פעם ראשונה שחברות המחזיקות במונופול מטעם המדינה מונעות שרות אלמנטרי ובסיסי לו הן מחויבות לתושבי השומרון. מדובר בזלזול הנמשך שנים", אמר מסיקה.

לאחר הפרסום בערוץ 7 והתערבות השר כחלון בעקבות פניית ראש מועצת שומרון נפתרה הבעיה וחודש חיבור האינטרנט לישוב.

במועצה האזורית שומרון מספרים כי נושא העיכובים במתן שרות ומתן שירות בעייתי מצד חברות ממשלתיות ומונופוליות במשק לישובים ותושבים בשומרון מטופל בחודשים האחרונים בצורה אינטנסיבית מול שרים וח"כים על מנת לשים לו סוף.