ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח' ראאד סלאח, הרצה אתמול באוניברסיטת חיפה וקרא לערביי ישראל להיות שאהידים. הרוחות התלהטו במקום וסטודנטים יהודים ניסו לפרוץ לאולם וקראו לו מחבל. באוניברסיטת חיפה טוענים כי הם אפשרו לסלאח לשאת דברים בגלל שזה החוק ואי אפשר למנוע ממנו להופיע לפני סטודנטים.

בתגובה לדברים אומר איש האוניברסיטה, המזרחן ד"ר דוד בוקעי, כי מי שאשם במחדל זה הבג"ץ בכבודו ובעצמו, "הרי זו לא הפעם הראשונה שראאד סלאח מבקר במוסד אקדמי, הוא ביקר גם באוניברסיטת תל אביב. במוסדות האקדמיים שלנו יש זכות לסטודנט להזמין אותו, הבעיה היא שהבג"ץ הוא זה שהכשיר את השרץ שנקרא התנועה האיסלאמית ובל"ד שקוראות להשמדת מדינת ישראל".

לדבריו למרות שהבג"ץ הוא האחראי הוא אינו פוטר גם את אנשי הסגל, "מדובר פה באנשים שעובדים באוניברסיטה וחלק ממש אנטישמיים הם רוצים לזמן לאוניברסיטה את כל שונאי ישראל, אבל כשמזמינים לאוניברסיטה אנשים כמו אביגדור ליברמן פה פתאום הם מתקוממים, אלה אנשי סגל אנטישמיים. אני לא בא בטענות למוסדות האוניברסיטה כי הם כפופים לחוק של הבג"ץ אני תובע מהבג"ץ שישמור על עצמאות מדינת ישראל. הגיע הזמן שהכנסת תתרומם מרוב פחדנותה ותוציא חוקים שיוציאו את הארגונים האלה מחוץ לחוק. צריך שהבג"ץ יתפכח ויתעורר ויבין שהוא זה שנותן להם הכשר".

ד"ר בוקעי אומר שבמדינת ישראל משום מה מותר לדבר נגד היהודים אבל אסור חלילה לדבר על ערבים, "לתת לאיש הזה לומר את דברי הבלע שלו, אין בעיה, אבל תזכור היטב מה עשו לאותו שחקן כדורגל שדיבר נגד ערבים".

לדבריו אין לו בעיה עם הסטודנטים הערבים שלומדים פה למרות שלצערו הם אלה שמזמינים אנשים כמו ראאד סלאח לאוניברסיטה, "כל עוד הסטודנטים באים ללמוד פה אין לי בעיה, אבל ברגע שהם מתחילים להכניס פוליטיקה לאוניברסיטה פה מתחילה הבעיה, וצריך לשאול מי אלה ששולחים אותם ללימודים פה, אם הם רוצים להכניס פוליטיקה שיעשו את זה במקום אחר לא במוסד לימודים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו