נתניהו ונציגי הדרוזים בפגישה היום
נתניהו ונציגי הדרוזים בפגישה היוםצילום: לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הזמין ללשכתו את נציגי המנהיגים הרוחניים וראשי הרשויות של העדה הדרוזית, אשר הפגינו מול משרד ראש הממשלה במחאה על מצבן הכספי של הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות.

נציגי המפגינים הודו לראש הממשלה על הזמנתו והציגו בפניו את הקשיים העומדים בפני העדה הדרוזית ובפני הרשויות בנושאים השונים.ראש הממשלה הביע את הרגשות המיוחדים שיש לו כלפיהם ואת ההערכה העמוקה לתרומתם לחברה ולביטחון ישראל. ראש הממשלה סיפר לנוכחים בפגישה כי הוא יושב איתם בזכות גיבור ישראל, לוחם דרוזי אשר הציל את חייו.

סגן השר איוב קרא אמר לראש הממשלה, "אחיו של ראש מועצה חורפיש מפקד על הגזרה שבין ראש הנקרה עד לרמת הגולן וכשחוזר לביתו ולא מוצא מים בברז, זו שיא ההשפלה שיכולה להיות". סגן השר ביקש שינתן טיפול נקודתי ופתרון אמיתי שיציל את הרשויות מפשיטת רגל .

יו"ר פורום ראשי הרשויות סאלח פארס הציג בפני ראש הממשלה את מצבם העגום של הרשויות ושיח' טריף אמר לראש הממשלה כי "במחיר של פנטום אחד ניתן לפתור את בעיית כל הרשויות הדרוזיות יחד".ראש הממשלה הנחה את שר הפנים, אלי ישי, בשיתוף עם שר האוצר, יובל שטייניץ ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, איל גבאי, למצוא פתרון ולסייע ככל הניתן לרשויות הדרוזיות.ראש הממשלה אמר, "אני מכיר ומוקיר את התרומה של העדה הדרוזית לביטחון המדינה. אני חושב שאנחנו צריכים לעשות פה מאמץ נוסף, כפי שעשיתי כראש ממשלה בקדנציה הראשונה שכיהנתי בתפקיד הזה. אני מודע לבעיה של הרשויות וכולכם מודעים לכך שיש משבר עולמי לא פשוט שעדיין לא נפתר. אבל בתוך המגבלה הזאת, אנחנו נמצא את הפתרון. ולכן אני מבקש לעשות מאמץ עליון לעזור לאחים שלנו, הם האחים שלנו".

בסיום הפגישה התפזרה ההפגנה ולאחר התערבות סגן השר איוב קרא שוחררו כל העצורים מבין המפגינים.בפגישה השתתפו שר הפנים – אלי ישי, סגן השר איוב קרא, ח"כ חמד עמאר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה- אייל גבאי.