תגובה ברורה. ליברמן
תגובה ברורה. ליברמן

שר החוץ, אביגדור ליברמן, נפגש היום (שני) באוטווה, בירת קנדה, עם שר החוץ הקנדי לורנס קנון ועם שר האוצר ג'ים פלהרטי, שר התחבורה והתשתיות ג'ון ביירב, שר ההגירה ג'ייסון קני ושר התקציבים ויק טייבז.

בפגישות, דנו השרים בנושאים בילטרליים וציינו את היחסים המיוחדים, החזקים והיציבים בין ישראל וקנדה, במלאות 60 שנה לכינון היחוסים בין המדינות.

השר ליברמן אמר, כי ישראל מעריכה מאד את עמדתה של קנדה ביחס לישראל בפרט ולמצב במזרח התיכון בכלל, וציין גם את עמדתו האישית של שר החוץ קנון ביחס לישראל.

השר ליברמן ציין את עמדתה הנחושה של קנדה נגד מה שהתרחש בועידת דרבן 2 בשוויץ. בפגישות, דנו השרים גם בנושאים גלובליים ובמצב במזרח התיכון, והשר ליברמן אמר כי היום גם שאר העולם מבין טוב יותר את מהות השלטון באיראן.

ליברמן הוסיף ואמר, כי מה שקורה באיראן בימים האחרונים הוא תוצאה של משטר מטורף שיורה באזרחיו ברחובות, ולכולם צריכה להיות ברורה הסכנה שבאחזקת נשק גרעיני ע"י משטר כזה. ליברמן הוסיף כי מבלי להתערב בענייניה הפנימיים של מדינה אחרת, האירועים באיראן בימים האחרונים מחייבים תגובה ברורה של הקהילה הבינ"ל, וקודם כל יש לכנס דיון דחוף במועצת הביטחון של האו"ם.