הוועדה למינוי שופטים
הוועדה למינוי שופטים פלאש 90

חברי הוועדה לבחירת שופטים חתמו אמש (ב') על מכתב לשר המשפטים יעקב נאמן ובו הם תובעים להציג מועמדים נוספים לכהונה בבית המשפט העליון.

בין המועמדים:  שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים משה דרורי ונעם סולברג ושופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ישעיהו שנלר. וכן פרופ' הרב דב פרימר.   שני המועמדים המובילים כעת לבחירה לבית המשפט העליון הם השופטים עוזי פוגלמן וספי אלון.

חברי הוועדה החדשים חברי הכנסת אורי אריאל ודוד רותם  ושניים מהחברים הוותיקים יותר, השר גלעד ארדן ועו"ד פנחס מרינסקי  מבקשים משר המשפטים להעלות מועמדים נוספים בסבב הנוכחי ולהרחיב את האפשרויות העומדות בפני הוועדה כדי שהבחירה תהיה טובה יותר.

כידוע, שר המשפטים ונשיאת בית המשפט העליון הגיעו בינהם להבנה כי השופטים שיבחרו יהיו פוגלמן ואלון, פוגלמן נחשב בן טיפוחים של בינייש,  ונאמן  תומך באלון, ההבנה הזו היא ירושה  עוד מימי השר הקודם דניאל פרידמן.

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי), אומר כי העומס על השופטים הוא גדול ובשל כך יש עינוי דין,  "עם ישראל ראוי למצב טוב יותר בבתי המשפט. ואנחנו נעשה כל מאמץ לבחור את השופטים הטובים ביותר לעם ישראל, לא בריא שיהיו רק שני מועמדים לפני הוועדה, ככל שמועמדים טובים נוספים יעמדו לפניה הבחירה תהיה טובה יותר"

ביום שישי התכנסה לראשונה הוועדה לבחירת שופטים  לישיבה ראשונה בהרכבה החדש –ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) אמר אז  כי " המטרה המיידית שלנו היא לבחור שופטים מקצועיים ויעילים".

הוועדה היתה צפויה לדון במינוי שופטים לבית המשפט העליון כבר ביום שישי בעוד שבוע וחצי , נכון להיום, חסרים שלושה שופטים קבועים להרכב בית המשפט, אשר מספר שופטיו עומד, על-פי החלטת הכנסת, על 15.

לפי חוק החדש שיזם גדעון סער , מועמד לכהונת שופט לבית המשפט העליון חייב  לזכות לרוב של שבעה מתשעת חברי הוועדה ועל כן ללא הסכמה רחבה בין חברי הוועדה לא ניתן יהיה למנות  שופטים לבית המשפט.