ד"ר אבי דורון נוירוכירוג בכיר במרכז רפואי זיו וד"ר יוסי פיקל מנהל מחלקת עיניים ממרכז רפואי זיו עמלו אמש להצלת עינו השמאלית של פעוט בן 3 שלהב מספריים באורך 15 ס"מ חדרו בחלקם לעינו . 

הפעוט הובא אמש ע"י מד"א בליווי הוריו ,לחדר מיון במרכז רפואי זיו , כאשר להב המספריים נעוצים בחלקם התחתון באורך 3 ס"מ כאשר 2 ס"מ מהלהב חדר לאזור ארובת העין ובחלקו למוח. ד"ר יוסי פיקל – מנהל מחלקת עיניים במרכז רפואי זיו שניתח את הפעוט אמש אומר כי המספרים חדרו דרך עפעף העין לתוך ארובת העין ומשם אל חלקו של המוח באונה השמאלית.

ד"ר פיקל אומר כי בשל הפגיעה נוצר קרע גדול בעין והיה חשש לפגיעה בעין ובעצב הראייה. בנוסף, כשאר גוף זר חודר לגולגולת ובעיקר לאזור המוח ישנו חשש כי במהלך שליפת להב המספריים  יווצר דימום בתוך המוח שיגרום לקריעת מעטפת המוח.

במהלך הניתוח נשלף הלהב בעדינות והעין נתפרה. למרות קריעת העפעף ע"י להבי המספרים הגדולות. ד"ר פיקל מציין כי למזלו של הפעוט חדרו להבי המספריים בזווית שלא פגעה במוח, במידה והיתה סטייה קלה של 10 מעלות בזווית החדירה של הלהבים הנזק במוח היה עלול להיות גדול מאוד.

הרופאים מקווים כי ראייתו של הפעוט לא נפגעה, קיים שבר בגולגולת ורסיס מהלהב שאינו אמור ליצור בעיות בראייה עתידיות, אך הוסיף כי בתוך 24-48 השעות הקרובות יערכו בדיקות נוספות לאישור המצב. 

ד"ר אבי דורון כירוג בכיר במרכז רפואי זיו שניתח את הפעוט אמש אומר כי החשש היה מכל טלטול של הפעוט אשר עלול היה לגרום לו לנזק גדול יותר, כמו כן העריכו שיקולים לגבי אופן שליפת המספריים מהעין והם לחתוך חלק מהמספריים או לשלפם כיחידה אחת, כל זאת  מחשש לפגיעה מוחית. ד"ר דורן אומר כי הוא מקווה שלא תהיה התפתחות של זיהום וכי הפעוט עדיין זקוק להשגחה רבה, אך בשל גילו הצעיר נראה כי יתגבר ויחלים מהפציעה הקשה.