שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ הודיע כי בכוונתו להקים קרן למחקרים משותפים של חוקרים ישראלים ובריטיים. לדבריו, "זו התגובה הציונית ההולמת כלפי המיעוט הבריטי שמעוניין להחרים את החוקרים הישראלים או להטיל אמברגו על צה"ל. הם מעמיקים שנאה ואנו נעמיק את שיתוף הפעולה".

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ זבולון אורלב, הגיב להודעה על האמברגו הבריטי נגד ישראל, "יש להצטער שהמגמות האנטישמיות שהיו עד כה בשולי החברה הבריטית חדרו גם לתוך הממשל. כנראה שהבריטים לא הפנימו שהמנדט בארץ ישראל נגמר ושמדינת ישראל היא ריבונית. יש לגנות את ההחלטה ולהיאבק נגדה במישור הבינלאומי".

העיתון הארץ דיווח הבוקר כי בריטניה תטיל אמברגו נשק על ישראל ולא תספק אמצעי לחימה לספינות של חיל הים, בשל השתתפותן הפעילה במבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה. על פי ההחלטה, שהתקבלה בלחץ הפרלמנט הבריטי, הפעילות הימית היתה מנוגדת להסכמים בין המדינות.

בעיתון מצוטט מקור בכיר במשרד החוץ שמסר כי הבריטים טענו שהספינות פעלו ב"עופרת יצוקה" בניגוד להתחייבויות קודמות שנתנה ישראל. משרדי החוץ וההגנה בבריטניה הודיעו בשבוע שעבר לחברות שמספקות את הציוד לישראל כי עליהן להפסיק כל עסקת רכש מתוכננת עם חיל הים הישראלי.