בימים אלו מתקיים ב'מדרשת ביחד' בירוחם 'שבוע תורה ועבודה' של תנועת הנוער בני עקיבא.

כמאה חניכים מסניפים ממרכז הארץ משתתפים בשבוע המיוחד שנערך ביוזמת "מדרשת ביחד" בירוחם, מחוז דרום של בני עקיבא וגרעין ההגשמה של התנועה בעיר שמורכב כולו מבוגרי סניף רעננה.

במסגרת שבוע העבודה יפגשו החניכים את תושבי העיר ויחשפו לבעיות החברתיות שבמרכזן הפער החברתי בין המרכז לפריפריה. החניכים יקבלו מחברי גרעין ההגשמה שמדריכים את השבוע כלים מעשיים ליצירת חברה מתוקנת שתוכל להביא לשיפור בתחומים שונים ובהם גם הפערים החברתיים שנידונו בסמינריון.

שבוע התורה והעבודה כולל גם פעילות יוצרת ומגוונת ברחבי העיר- עבודה עם ילדים במועדוניות, שיפוץ והשמשת מקלטים, גינון ושיפוץ בגנים עירוניים, סלילת מסלול אופניים החדש ושיפור חזות פני העיר.

"ראינו לנכון לשלב את הפעילות המעשית דווקא כאן בירוחם בכדי לחנך לערכים של הגשמה כדרך חיים, כפי שאנו דוגלים בה בגרעיני נחשון" מספר נתנאל אשרי דובר הגרעין ומוסיף "החשיפה לפערים החברתיים בין הפריפריה למרכז מהווה נדבך משמעותי בהכרה של הצורך בשינוי, שלדעתנו, ראוי שיושג על ידי לקיחת אחריות חברתית במגרת קהילתית כדוגמת גרעין הגשמה". החניכים המשתתפים בשבוע התורה והעבודה עתידים להיכנס לגרעיני נחשון בתנועה בחודשים הקרובים, במסגרתו יקימו קבוצה שתיפגש באופן דו שבועי, פעם ללימוד לעשייה חברתית.  את השבוע יוזמים ומדריכים חברי גרעין הגשמה של התנועה בירוחם בוגרי סניף רעננה, שבחרו לדחות את גיוסם בכדי להתנדב לשנת שירות.