ראש מועצת מטה בנימין, אבי רואה יקיים הערב (שלישי) את ישיבת הנהלת המועצה במחסום חיזמא שבצפון ירושלים כמחאה על הליך הבידוק המסורבל והפקקים הפוגמים באורח קשה בתנועה של תושבי בנימין אל ירושלים וממנה.

כחלק מצעדי המאבק תתקיים מחר צעדת מחאה מכיכר אדם לחיזמא בדרישה להפעלה יעילה של המחסום ושחרור הפקק.

מחסום חיזמה משמש כדרך הכניסה המרכזית של תושבי בנימין, השומרון והבקעה המבקשים להיכנס לבירת ישראל. מדי בוקר משתרכים תורים ארוכים ונגרם עומס וסבל לתושבי בנימין והבקעה המבקשים לנסוע לעבודה.

מדי יום בשבועיים האחרונים מפעיל ראש המועצה פעילות מחאה שעיקרה העתקת הפעילות של מחלקות המועצה אל סמוך למחסום. בחלק מהימים הוא אף העתיק את לשכתו למחסום וניהל את פגישות העבודה שלו משם. לדבריו, בכל יום שבו נכח במחסום התקצרו הפקקים פלאים.

"הגורמים הרלוונטיים חייבים להיכנס בעובי הקורה ולפתור את מצוקותיהם של אזרחים שמבקשים להגיע למקום עבודתם וללימודים ללא עיכובים מיותרים", אומר ראש המועצה ומדגיש, "יש צורך עליון לייעל את עבודת המחסום ולשפרו מבחינה תנועתית ומנהלתית על מנת שלא יגרום לסבל מיותר".

נציין כי בשנה האחרונה קיים ראש המועצה עשרות פגישות ודיונים עם כל גופי הצבא, המשטרה והשלטון הנוגעים בדבר. פתרונות אחדים יושמו בשטח - כמו פתיחת המעבר השלישי שהיה סגור, ותיקון פסי ההאטה והתעלות שהקלו על מעבר התנועה. "כל אלה הביאו להקלות מסוימות אך לא פתרו באופן מהותי את הפקקים המתמשכים", מסבירים במועצה ומציינים כי "פתרונות ארוכי טווח העולים לא מעט, הובאו אף הם בפני הגורמים השונים, אך אלו לא מעוניינים ליישמם בשל העלויות הגבוהות, ובשל אדישותם למצב".

 
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו