האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העברית

ועד ראשי האוניברסיטאות (  ור"ה )  פנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה להתערבותו המיידית להצלת פרויקט קמ"ע -– פרויקט הדגל של קליטת מדענים עולים באוניברסיטאות המחקר הנמצא בימים אלה בסכנה ממשית לקיומו.

בפנייתו מציין פרופ' יצחק אפלויג, נשיא הטכניון ויו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) כי "מאז הגו פעילי העליה בראשות נתן שרנסקי וד"ר יורי שטרן ז"ל בשנת 1996 , פרויקט חשוב זה, פעלו באמצעותו מאות רבות של מדענים וחוקרים שהגיעו לישראל כעולים חדשים – פעילותם באוניברסיטאות המחקר תרמה באופן משמעותי ביותר לקידום המחקר המדעי והטכנולוגי בישראל, כולל פריצות דרך בעלות חשיבות בינלאומית".

"עתה עומדת תכנית זו בסכנה ממשית לקיומה", אומר אפלויג ומסביר כי שהקיצוץ הרוחבי שהושת בימים אלה על משרדי הממשלה מאיים על המימון המיועד לו בתקציב 2009/10 של משרד הקליטה, "כ- 170  מדענים וחוקרים עומדים לאבד את מקום עבודתם, במידה ויחול הקיצוץ המתוכנן והפגיעה במחקר באוניברסיטאות תהיה קשה".

"אנו מאמינים כיי אתה מכיר בחשיבות ההכוללת של תכנית קמ"ע ומבקשים את התערבותך האישית למנוע את פיטוריהם הצפויים של כ 170 מדענים בעלי שם – וזאת על מנת לאפשר המשך פעילותה ההברוכה והחשובה של התכנית, שתבטיח המשך תרומתם של חוקרים ומדענים מובחרים אלה לפיתוח המחקר המדעי והטכנולוגי בישראל ובעולם", כתב יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות לנתניהו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו