זילברשלג: לשחרר האם החשודה

דודי זילברשלג קורא למשטרה לשחרר את האם מירושלים החשודה בהתעללות. "החברה החרדית היא לא החברה של דודו טופז ודן בן אמוץ".

בני טוקר , כ"ד בתמוז תשס"ט

הפגנת החרדים
הפגנת החרדים

פרקליטות מחוז ירושלים מסרה הבוקר (חמישי) כי חקירת המשטרה אודות האם החרדית מירושלים מעלה חשד לפגיעה חמורה מצד האם בבנה בן השלש וחצי, ומכאן החשש לסכנה הנשקפת מפני האם לילדיה ולאחרים.

באי כוחה של החשודה מסרו לפרקליטות כי האם מצויה בחודשי הריון מתקדמים  והביעו את חששם לבריאותה כל עוד היא נתונה במעצר , ולפיכך ביקשו לשחררה מיידית ממעצר .

הפרקליטות הודיעה לבאי כוחה של החשודה  עוד שלשום, כי שאלת שחרורה של החשודה למעצר בית תשקל רק לאחר קבלת חוות דעת מקצועית מגורמי הרווחה ובריאות הנפש. עד כה התנגדו באי כוחה של החשודה לעריכת בדיקות כאמור.  

הרחוב החרדי בירושלים סוער בעקבות החלטת המשטרה להכניס לכלא את האשה שלטענת גורמי אכיפת החוק התעללה בבנה, בשכונות החרדיות טוענים כי מדובר באשה חולה, והטיפול בפרשה נעשה בחוסר רגישות משווע תוך חשיפה מיותרת לתקשורת. 

דודי זילברשלג אומר בראיון לערוץ 7 כי הכנסת האשה לכלא והפרסום בכלי התקשורת עלול להוריד לטמיון עבודה אדירה שנמשכה שנים שניסתה ליצור אמון בין הקהילה החרדית לרשויות המדינה "בשכונות רבות, כמו מאה שערים יש רבים שלא רוצים קשר עם הרשויות, פה מדובר בחברה עם כללי התנהגות שונים, חברה שאוהבת לגונן על חברי הקהילה שלה. הדברים צריכים היו  להיות מטופלים על ידי גורמי הרווחה, אבל חשיפת האשה בתקשורת והפגיעה במשפחה הוציאה את הציבור החרדי לרחובות, ככה לא מטפלים במקרה כזה. החברה החרדית היא לא החברה של דודו טופז ודן בן אמוץ, זו חברה שלא נותנת לחבריה ליפול, לכן הטיפול פה לא היה צריך להיות תקשורתי אלא לתת לגורמי הרווחה לטפל באשה החולה וובודאי שלא להכניס אותה לכלא". 

לדבריו אם המשטרה לא תתעשת התוצאות יהיו נוראיות "זה נושא מחפיר, להכניס אותה לכלא, הדבר הזה עלול להביא להתנתקות מוחלטת מהמדינה. אותם אנשים ששפטו את אותה אישה בתקשורת בחלקם הם כאלה שבעצמם לוקים במוסר כפול. גם אם היו מקרים קשים כמו שיש בכל חברה, צריך לתת למערכות המקצועית לטפל ברגישות ובצנעה ולא לצאת לתקשורת ולפגוע במשפחה".