מיקרוסופט, באמצעות באי כוחה, עוה"ד עידן סידס, עודד שטייף ויונתן ופנר, הגישה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב תביעה לצו מניעה ותביעה כספית בסך 500,000 שקלים כנגד אינטרוול מחשבים בע"מ מתל-אביב וכנגד מנהלה, שיאסור עליהם, בין השאר, למכור מחשבים עליהם מותקנות תוכנות מיקרוסופט ללא רשיון. אינטרוול מחשבים בע"מ מתל-אביב עוסקת במכירת ציוד חומרה ותוכנה.מכתב התביעה עולה כי אינטרוול מחשבים בע"מ מכרה מחשבים עליהם מותקנים עותקי תוכנה החשודים כמפרים את זכויות היוצרים של מיקרוסופט.גיל מי-טל, מנהל רישוי וזכויות יוצרים במיקרוסופט ישראל: "תביעה זו הינה חלק מפעילות אינטנסיבית אשר מתנהלת, בכל רחבי הארץ, כנגד משווקים בחשד למכירת מחשבים עליהם מותקנות תוכנות ללא רשיון. מיקרוסופט חוזרת וקוראת לציבור הלקוחות לגלות עירנות ולוודא כי כאשר הם רוכשים מחשב חדש עליו מותקנות תוכנות, הם מקבלים תוכנות ברשיון בלבד."

מחברת אינטרוול מחשבים בע"מ נמסר לערוץ 7 "חברתנו מייצגת את החולייה הכי חלשה בעולם המיחשוב וההייטק. אנחנו בעצם ספק החומרה והתוכנה ללקוח הסופי. אנחנו קורבן של מציאות", אומרים בחברה, "מצד אחד מייקרוסופט אינה מפחיתה את מחירי התוכנה שלה ולו בשקל אחד בזמן שמחירי התוכנה בעולם ירדו במאות אחוזים ומצד שני לקוחות מתנים את רכישת המחשב בהתקנת תוכנה לא חוקית ואם הם נתקלים בסירוב הם קונים את המחשב בחנות הסמוכה".

החברה מדגישה "מעולם לא גבינו שקל אחד עבור התקנת מערכת ההפעלה. אני סייעתי לאנשים קשיי יום בהתקנת מערכת הפעלה. אילו מייקרוספט הייתה טורחת להפחית את המחירים שלה והייתה עוזרת לנו למכור ברשיון התמונה הייתה אחרת".

החברה מציינת כי מערכות ההפעלה של מייקרוספט מלאות 'באגים' וכעת מתארגנת קבוצה של חנויות מחשבים לתביעה ייצוגית מול מייקרוסופט בגין אלפי שעות שבוזבזו על תיקון מערכת ההפעלה של החברה.