אולמרט ויתר על זכות השימוע

עורכי דינו של אהוד אולמרט, שיגרו מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, ובו נכתב כי אולמרט מוותר על השימוע בעניינו שנקבע לסוף החודש.

עוזי ברוך , כ"ד בתמוז תשס"ט

מוותר על שימוע. אולמרט.
מוותר על שימוע. אולמרט.
פלאש 90
עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שיגרו הערב (חמישי) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, ובו נכתב כי אולמרט מוותר על השימוע בעניינו שנקבע לסוף החודש, זאת בעקבות הגשת כתב האישום נגד רייצ'ל ריסבי –רז.

לדברי הסנגורים אלי זהר, יהודה ויינשטיין, נבות תל-צור ורועי בלכר, כתב האישום נגד מתאמת הנסיעות של אולמרט, רייצ'ל רז ריסבי, מעיד כי הפרקליטות החליטה מראש להאשים גם את ראש הממשלה לשעבר.

"לא נכחד, כי הנחנו שייעשה מאמץ לקיים שימוע כהלכתו, כמתחייב מהחוק ומההלכה הפסוקה, אשר ישלטו בו אוזן קשבת, לב פתוח ונפש חפצה, או, למצער, כי תקוים לכל הפחות מראית עין של אלו. למרבה הצער, בהגשת כתב האישום נגד גב' ריסבי-רז, בעיתוי בו הוגש, הוכחתם כי האוזן אטומה וכי הלב ערל, וכי אפילו על מראית העין אינכם מקפידים עוד לשמור".

בביקורת חריפה על היועץ המשפטי כותבים הארבעה "התנהלות זו מהווה הפרה של כל כללי ההתנהגות המחייבים. לא כך ראוי שיהיה, ולא כך ראוי שתנהג המערכת בראשה אתה עומד. בהגשת כתב האישום כנגד גב' ריסבי-רז, שבועות ספורים לפני השימוע בעניינו של מר אולמרט, נרמסה ברגל גסה זכותו החוקית לקיים שימוע כהלכתו, ונכזבה לחלוטין ציפייתו כי יקוים על ידכם לגביו הליך תקין והוגן".

"בנסיבות אלה", כותבים פרקליטיו של אולמרט, "בהן נשללה על ידכם זכות השימוע המהותית ממר אולמרט, לא נתייצב לשימוע בעניין "ראשונטורס". אתם, המשיכו לנהוג כהבנתכם, ומר אולמרט שומר על כל זכויותיו הנובעות מכך שחובת השימוע בעניינו הופרה על ידכם".

ריסבי מואשמת כי סייעה לאולמרט לנפח את עלויות נסיעותיו כדי לקבל מימון כפול מארגונים ועמותות. סעיפי האישום נגדה כוללים קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים.