רב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר, ביקר השבוע במוסדות "סולם" לחינוך מיוחד בירושלים. הרב עמאר סייר בכיתות הלימוד הטיפוליות באגף תקשורת והתרשם עמוקות ממסירות הצוות הנרחב.

במסגרת ביקורו סקר הרב עמאר את התקדמות בניית המרכז לקידום הילד המיוחד, שמקים סולם במרכז ירושלים לרווחת תושביה. הרב התעניין בהתקדמותם של מאות התלמידים ושיטות הטיפול המקצועיות הייחודיות המיושמות למענם בסולם.

כששמעו ילדי סולם שהרב הראשי לישראל בא לבקר אותם, עזבו את כיתות הלימוד ורצו אליו בזרועות מושטות. "אבא צדיק ברך אותנו!" הם קראו. עיניו הטובות של הראשון לציון סקרו בחום את פני הילדים המקיפים אותו, כשהוא מברך מעומק הלב כל אחד ואחת מהם, לבריאות טובה והתפתחות תקינה.

"מרגש לראות את העשייה המבורכת בסולם", סיכם בהתרגשות הרב עמאר. "זו הצלה לדורות שמעוררת זכויות בשמיים. שהרי כתוב ש"כל המציל נפש אחת מישראל כאלו קיים עולם ומלואו". ובסולם עוסקים בהצלת מאות נפשות. ילדים אלו הן נשמות גבוהות וחביבות אצל הקב"ה לכן כל מי שמעוזר ומסייע להם חשוב גם כן אצלו וזכותו רבה עד מאד".

במסגרת ביקורו נכח הרב עמאר להכיר מקרוב גם את קשייהם של הורים לילדים הסובלים ממוגבלויות. בו ביום התקיימה במרכז סדנת הכרות עם משפחות תלמידים חדשים. מעמד זה נושא בתוכו לרוב במטען רגשי כבד, התלבטויות מורכבות ושאלות רבות. ברכתו הלבבית של הרב הראשי לישראל עודדה את ההורים לפעול בביטחון לטובת ילדיהם, במתן האפשרויות המרביות למען התקדמותם הנכונה בסולם.

"הבאתי היום את ד. בן השנה וחצי לסולם כדי לרשום אותו למעון השיקומי. שמעתי שסולם הוא מקום מקצועי ואמין, שנותן באמת את המקסימום למען ילדים. ועדיין, כשממלאים את טופס הרישום, אי אפשר לעצור את שטף הדמעות. עולים שוב כל הכאבים, החששות, השאלות, הכעסים, הפחד..." מוחה דמעה ומספרת א.ד.  בהתרגשות. "היום קיבלתי את ההסבר המלא על זכויותיי ועל הטיפול שתינוקי יקבל כאן לאורך השנה. כשהופיע הרב עמאר, הרים את הילד שלי ובירך אותו מכל הלב והנשמה, התקווה שלי הפכה איתנה. אני יודעת שבעזרת ה' עוד מצפה לנו עתיד טוב".