אהרונוביץ': נמצה את הדין עם מפירי החוק

השר לביטחון פנים מגנה את ההתפרעויות של החרדים בירושלים וקורא למנהיגי העדה החרדית לפעול להפסקת המהומות והפרות הסדר לאלתר.

אורנית עצר , כ"ה בתמוז תשס"ט

מהומות החרדים הלילה בירושלים
מהומות החרדים הלילה בירושלים
פלאש 90

השר לביטחון פנים, יצחק אהרנוביץ', מגנה את פעולות המחאה וההתפרעויות של החרדים בירושלים המוחים על מעצרה של האם החשודה בהרעבת בנה. השר קורא למנהיגי העדה החרדית לפעול להפסקת המהומות והפרות הסדר לאלתר, "לא ייתכן ששוטרי משטרת ישראל יותקפו, לא יעלה על הדעת ששכונה שלמה תיעצר, נתיבי תחבורה יחסמו ושירותים ציבוריים לשכונות יפסקו וזאת מחשש לשלום הציבור", אמר השר.

"המשטרה בגיבוי מלא תמשיך לפעול בתקיפת ונחישות ותמצה את הדין עם מפירי החוק" אמר השר אהרנוביץ' והוסיף, "אני קורא למנהיגי העדה החרדית להרגיע את המהומות ולהחזיר את הסדר לעיר".

בתוך כך הגישה היום הפרקליטות הצהרת תובע לבית משפט השלום בירושלים וקבעה כי יש מקום לכאורה להגיש כתב אישום נגד האם מירושלים החשודה בהרעבה ולבקש את מעצרה עד תום ההליכים.

הפרקליטות הודיעה כי נוכח העובדה כי החשודה מצויה בחודש החמישי להריונה וכי עברה בעבר הפלות, הרי שבכפוף לקבלת חוות דעת מאת הפסיכיאטר המחוזי ותסקיר מעצר מאת שירות המבחן, לפיהם לא נשקפת מהמשיבה סכנה לבני משפחתה ולאחרים, תציע הפרקליטות לבית המשפט לשחרר את האם למעצר בית הרחק מירושלים, בתנאים של איזוק אלקטרוני, בהפקדה כספית של 500,000 ש"ח וחתימה על ערבות עצמית וערבויות צד ג' והכל כדי להבטיח את קיום מעצר הבית, את הרחקתה מילדיה ואת התייצבותה לחקירה ולמשפט.

עוד ציינו כי לצורך השלמת לימוד החומר והכנת כתב האישום והבקשה למעצר עד תום ההליכים, נדרשים חמישה ימי מעצר נוספים. לפחות 18 שוטרים נפצעו הלילה בירושלים מיידוי אבנים במהומות החרדים. תשעה מהשוטרים פונו לבית החולים הדסה הר-הצופים לאחר שנפגעו בראשם. בנוסף נפצעו שישה מפגינים באורח קל, המפגינים הועברו לטיפול בבית החולים שערי צדק. מהמשטרה נמסר כי כ-50 מפגינים נעצרו במהלך המהומות.