עוד חקירה. ליברמן.
עוד חקירה. ליברמן. צילום: פלאש 90
שר החוץ, אביגדור ליברמן ייצא היום (שני) לביקור בן עשרה ימים בדרום אמריקה ויבקר בברזיל, ארגנטינה, פרו וקולומביה. מלשכתו נמסר כי ביקורו של השר מגיע לאחר זמן רב שלא התקיים ביקור רשמי של שר חוץ ישראלי באזור. "ביקור זה נועד להדגיש את החשיבות הגבוהה שמייחסים במשרד החוץ לאזור, כחלק מהתפישה שהנחיל ליברמן עם כניסתו למשרד לפיה על ישראל לפתח כיוונים חדשים במדיניותה הבינ"ל על מנת להרחיב את השפעתה ולחזק את קידום האינטרסים הישראליים על ידי בניית קואליציות בינ"ל רחבות, זאת בנוסף ליחסים המיוחדים עם ארה"ב והקשרים הקרובים עם אירופה", נמסר מלשכתו.

בנוסף לביקורו של השר ליברמן, כחלק מהחשיבות הגבוהה שמייחסת ישראל לקשריה עם דרום אמריקה, ביקרו בשבועות האחרונים השר יצחק אהרונוביץ בפנמה וקוסטה-ריקה וסגן השר דני איילון בכנס "ארגון מדינות אמריקה" בהונדורס, השר עוזי לנדאו יצא באוגוסט לפראגווי ואקוואדור והנשיא שמעון פרס יצא לאזור עם משלחת של אנשי עסקים בחודש נובמבר. השר ליברמן גם נפגש בתקופה האחרונה בירושלים עם שורה של אישים בכירים מהאזור וביניהם נשיא הרפובליקה הדומיניקנית, סגן נשיא קולומביה, השליח המיוחד של ברזיל למזה"ת, נשיא פרו לשעבר, ועוד. חלק מהחשיבות שמייחסת ישראל לעניין נובעת גם מהפעילות הגוברת של איראן בדרום אמריקה.

את נסיעתו של השר ליברמן תלווה משלחת של אנשי עסקים מתחומי הטכנולוגיה, התקשורת והחקלאות שנבחרו על ידי מכון הייצוא והתאחדות התעשיינים במטרה לקדם ולפתח את הקשרים העסקיים בין המדינות ולהרחיב ולהעמיק את האינטרסים הכלכליים המשותפים.

ליברמן יחל את ביקורו בברזיל שם יפגש עם הנשיא, עם שרי החוץ והתקשורת, עם מושל וראש עירית סאו פאולו, עם ראשי הקהילה היהודית ועם אישים נוספים ויפתח את הסמינר העסקי בין המדינות ויחתום על הסכם תעופה בין המדינות.

משם ימשיך השר ליברמן לארגנטינה ויפגש עם ראש הממשלה ושר החוץ, עם ראש עיריית בואנוס איירס, עם חברי פרלמנט ואישים נוספים ויפתח את הסמינר העסקי בין המדינות. השר ליברמן יפגש עם ראשי הקהילה היהודית ועם משפחות נפגעי הפיגוע שאירע בבואנוס איירס לפני 15 שנה ויניח זר זיכרון.

בעת ביקורו בבואנוס-איירס יפגוש השר ליברמן מנהיגים יהודים צעירים מאזור אמריקה הלטינית כולה. בפרו יפגש השר ליברמן עם הנשיא, שר החוץ, שר ההגנה והקהילה היהודית.

השר ליברמן יסיים את ביקורו בקולומביה בפגישות עם הנשיא, שרי החוץ, ההגנה, התמ"ת והתקשורת, יפתח את הסמינר העסקי בין המדינות ייפגש עם ראשי הקהילה היהודית ויחתום על הסכמים בילטראליים.