נוער השומרון - קיץ עם חזון

מתנ"ס שומרון מפיק עבור הנוער פעילויות מיוחדות לקיץ תוך דגש על השילוב בין חילונים לדתיים. מועצת שומרון: הנוער הוא הגאווה שלנו.

אורנית עצר , ב' באב תשס"ט

הקיץ רק התחיל ובמחלקת הנוער במתנ"ס שומרון החגיגה בעיצומה. הפעילויות לנוער מתקיימות תוך דגש על השילוב בין חילונים לדתיים תוך שמירה על מרקם החיים של כל קבוצה. בין הפרויקטים ניתן למצוא פרויקטים המפתחים את מנהיגות ומעורבות חברתית בקרב הצעירים.

גרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון אמר, "נוער השומרון הם הפנינה והגאווה שלנו, פריחת ההתיישבות בשומרון היא תולדה של הנוער. גם בתקופות לא פשוטות של משבר כלכלי וקשיים מרשויות שונות, הנוער הוא הדגל שלנו".

בשבוע שעבר התקיימו שני ערבי שיא לפרויקטים הגדולים של השנה: מנהיגות ז'-ח' ובת מלך ובנוסף התקיים ערב השקה לפרויקט חדש לנערי השומרון - "המובחרים".

מנהיגים...

במהלך החודש הקרוב יצאו מאות בני נוער משכבות ז-ח לערבי שיא לפרויקט מנהיגות, הפעילות התקיימה בנקודה הכפרית באיתמר, שם התנסו בני הנוער ברעיית צאן, ניווטים בשיתוף הצבא, הכנת פויקה ועוד. 

מיזם מנהיגות ז'-ח' הופעל השנה ב12 ישובים שונים במועצה. מטרת הפרויקט היא לטפח מנהיגות בקרב השכבות הצעירות של נוער השומרון, מתוך קבלת אחריות אישית ועשייה למען הקהילה.  את הפרויקט מפעילים רכזי הנוער בישובים בהדרכת מחלקת הנוער.

"המובחרים"

נערי השומרון משכבות ט-י"ב יצאו השבוע לערב השקה לפרויקט חדש וייחודי לבני השומרון: "המובחרים". הפרויקט הוקם מתוך מטרה להעצים את נערי שכבות ט-י"ב ע"י טיפוח מנהיגות והעברת תכנים כגון: הכנה לצה"ל, רעות, חיזוק הקשר בין הורים לנערים, מעורבות חברתית ועוד.

בערב ההשקה אליו הגיעו כ100 בני נוער מהישובים השונים, נהנו הנערים מיום ספורט חוויתי ומאתגר בפארק תל אפק, בישול עצמי ומשיחתו של רס"ן תומר בוהדנה- שנפצע במלחמת לבנון השנייה,  ולקינוח- שחייה לילית בבריכה בברקן שכללה פינוקים נוספים והפתעות.

"בת מלך"

השבוע יצאו בנות השומרון לערב שיא לפרויקט בת מלך,  לערב הגיעו כ-170 נערות בגילאי ט-י"ב שנהנו מסדנאות חוויה כגון: איפור, תרפיה בחמר, עיסוי תאילנדי, מחול ועוד. לאחר הסדנאות התפנקו הבנות מארוחת ערב  כיד המלך, שחייה לילית ומתנפחים.  יום שיא זה מהווה סיכום לעוד שנת פעילות לפרויקט המופעל ב-15 ישובים שונים ע"י רכזות הנוער, ופותח את פרויקט ההמשך של שנה הבאה.